Prawie 1000 zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2021 roku
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które pomaga społeczeństwu w komunikacji z policjantami w zwalczaniu różnych zagrożeń. Kolejny rok działalności pokazuje, że KZMB sprawdza się bardzo dobrze. W 2021 roku w powiecie bytowskim policjanci odnotowali 972 różnych zgłoszeń, z czego prawie 65% zostało potwierdzone. Funkcjonariusze zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji.
Najistotniejszą korzyścią wynikającą z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest możliwość reagowania na zdarzenia i problemy zgłaszane przez mieszkańców, które w ich odczuciu przeszkadzają im i wpływają negatywnie na poczucie bezpieczeństwa. Mundurowi reagują na każde, co należy podkreślić, anonimowe zgłoszenie i weryfikują je. W powiecie bytowskim najczęściej pojawiającymi się zgłoszeniami jest nadmierna prędkość oraz nieodpowiednie parkowanie. W trakcie ubiegłego roku na terenie działania bytowskiej komendy zgłoszono 972 przypadków łamania prawa, z czego policjanci potwierdzili z nich 64,8%.
Już dziś każdy z nas może dodatkowo zadbać o swoje bezpieczeństwo. Bytowscy policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby tego dokonać, wystarczy wejść w link: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html lub przy pomocy wyszukiwarki internetowej wyszukać „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Następnie wybrać i przybliżyć miejsce, które nas interesuje i dodać zgłoszenie. Każdy sygnał to szybsze zapewnienie mieszkańcom porządku i bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że w przypadku pilnej interwencji należy korzystać z numerów alarmowych (112, 997).
Funkcjonariusze zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a mundurowymi skuteczniej osiągnie się efekt w postaci poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.