2018-06-21
Bytów,
Szybka reakcja policjantów uchroniła mieszkankę Bytowa przed utratą oszczędności swojego życia. Mundurowi na gorącym uczynku zatrzymali 55-latka, który miał zabrać od pokrzywdzonej 30 tys. złotych, rzekomo potrzebnych na zakończenie postępowania przeciwko jej krewnemu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy po zebraniu materiałów przedstawili mu zarzut próby oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.


 2018-06-20
Bytów,
Policjanci z Bytowa w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczne wakacje” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej z Parchowa. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zabawy i wypoczynku w miejscu zamieszkania, lesie i nad wodą.


 2018-06-19
Płotowo,
Komendant Powiatowy Policji w Bytowie serdecznie zaprasza wszystkich preferujących aktywny wypoczynek do udziału w V Biegu i marszu nordic walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie. Impreza odbędzie się 7 lipca 2018r. (sobota) w miejscowości Płotowo Gm. Bytów - Oddział Muzeum Zachodniokaszubskiego Zagroda Styp-Rekowskich (Płotówko) -  Góra Siemierzycka (256 n.p.m.).


 2018-06-19
Kołczygłowy,
Bytowscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” spotkali się z uczniami szkoły w Kołczygłowach. Mundurowi przedstawiając prezentację omówili niebezpieczeństwa związane z zażywaniem dopalaczy. Policjanci apelowali do uczniów, aby stanowczo odmawiali, gdy ktoś namawia ich do spróbowania takiej substancji i przypominali, że każdy dopalacz to trucizna, której zażycie nawet w najmniejszej ilości może mieć tragiczne skutki.


 2018-06-15
Bytów,
Rozbity samochód i uszkodzone słupki to efekt wczorajszej kolizji na ul. Styp-Rekowskiego w Bytowie. Jak ustalili policjanci kierujący fiatem schylając się po nieprawidłowo zabezpieczone przedmioty na fotelu pasażera, stracił panowanie nad pojazdem. Całe szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.


 2018-06-15
Bytów,
Bytowscy policjanci uczestniczyli wczoraj w spotkaniu, w trakcie którego rozmawiali o bezpieczeństwie. Mundurowi poruszyli tematy związane z różnymi oszustwami, bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz jak obronić siebie. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Aktywni z pasją”. Policjanci zapoznawali i zachęcali słuchaczy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2018-06-15
Policja,
NUMER ALARMOWY OBOWIĄZUJĄCY NA TERENIE CAŁEJ UNII EUROPEJSKIEJ.


 2018-06-15
Bytów,
Jak ważne jest udzielanie pomocy, jak jej udzielić oraz kogo i jak powiadomić uczyły się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie. Szkolenia z pierwszej pomocy już od września 2017 roku prowadził asp. Wojciech Błaszkowski naczelnik wydziału ruchu drogowego bytowskiej komendy, który jest również ratownikiem medycznym. Cykl szkoleń zakończył się konkursem, a najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni.


 2018-06-15
KWP Gdańsk,
W najbliższą sobotę policjanci województwa pomorskiego przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów oraz przypomnienie, że cykliści również są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.


 2018-06-15
KWP Gdańsk,
Dwa dni, 15 i 17 czerwca, będą trwały działania pomorskich policjantów „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Policjanci zwrócą również uwagę, czy prawidłowo są przewożeni najmłodsi pasażerowie.


 2018-06-11
KWP Gdańsk,
Policjanci przypominają - dopalacze to śmiertelne zagrożenie. Funkcjonariusze apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć! Pamiętajmy, że niebezpieczeństwo sięgania po dopalacze polega na tym, że nigdy nie wiadomo jaki skład jest dopalaczy, w jaki sposób zadziałają na konkretną osobę i jakie skutki i spustoszenie w organizmie spowodują. Zatrucie dopalaczami jest niebezpieczne dla zdrowia i życia, a wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji, których zażycie naraziło inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia to przestępstwo za które grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


 2018-06-07
KWP Gdańsk,
Wraz z podpisaniem przez prezydenta Ustawy z dnia 9 maja 2018 roku, o zmianie Ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz innych ustaw, wielu kierowców ucieszyło się, że od 4 czerwca nie będą musieli mieć przy sobie podczas kontroli drogowej dowodu rejestracyjnego oraz dowodu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie. Okazuje się, że nadal należy okazać podczas kontroli komplet dokumentów.


 2018-06-07
Powiat bytowski,
Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności nad wodą i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Każde ich naruszenie może doprowadzić do tragedii. Bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą w dużej mierze zależy od nas samych.


 2018-06-06
Objezierze,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj rano na drodze krajowej nr 21 w okolicy miejscowości Objezierze. Na prostym odcinku drogi kierowca volkswagena zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Niestety mężczyzna zginął na miejscu. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.


 2018-05-30
Trzebielino,
Dzisiaj w Trzebielinie policjanci brali udział w festynie z okazji Dnia Dziecka. Mundurowi przygotowali dla maluchów wiele atrakcji. Dzieci mogły obejrzeć radiowóz, sprzęt policyjny, a także obejrzeć pokaz umiejętności psa.


 2018-05-30
Powiat bytowski,
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego 3 czerwca bytowscy policjanci  przeprowadzą  działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym celem akcji jest uświadomienie kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie ograniczeń prędkości, a także przeciwdziałanie zachowaniom części kierowców, którzy po minięciu patrolu Policji przyspieszają.


 2018-05-30
KWP Gdańsk,
Już 30 maja pomorscy policjanci rozpoczną działania „Bezpieczny Weekend”. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów w trakcie długiego weekendu.


 2018-05-29
Miastko,
Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 48 – letniej mieszkance gm. Miastko. Kobieta jest podejrzana o kradzież telefonu komórkowego o wartości 2 tys. złotych. Śledczy wpadli na jej trop po opublikowaniu nagrania z monitoringu. Kobieta została już przesłuchana już i usłyszała zarzut kradzieży.


 2018-05-28
Niezabyszewo,
W szkole w Niezabyszewie odbył się finał turnieju „Prewencja, ale inaczej” organizowanego przez bytowskich policjantów. Była to już XIX edycja tego cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rozwiązywali testy oraz zmagali się na torze przeszkód.


 2018-05-25
Miastko,
Na 2 miesiące do aresztu trafił 20 – letni mieszkaniec gm. Miastko. Mężczyzna podejrzany jest o zabicie psa oraz wywieranie wpływu na świadków. Ustalenia śledczych wskazują, że nad zwierzęciem znęcał się także właściciel. 54 – latek również został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za groźby w celu wywarcia wpływu na świadka za kratki można trafić nawet na 5 lat.


 2018-05-23
KWP Gdańsk,
W najbliższy czwartek na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.


 2018-05-22
Powiat bytowski,
23 maja na drogach województwa pomorskiego należy spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości. Działania mają na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.


 2018-05-22
KWP Gdańsk,
W województwie pomorskim w komendach miejskich / powiatowych Policji służbę pełni etatowo 411 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”.


 2018-05-16
KWP Gdańsk,
16 maja br. pomorska drogówka przeprowadzi działania pod nazwą „TRUCK & BUS”. Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów ciężarowych.


 2018-05-07
Bytów,
W ostatnim okresie w Bytowie i okolicach doszło do paru włamań. Policjanci intensywnie pracują nad tymi sprawami i ustalają okoliczności tych przestępstw. Śledczy przesłuchują świadków, zbierają informacje i analizują je. Mundurowi apelują jednocześnie o zabezpieczenie domów i mieszkań oraz o zapoznanie się z kilkoma radami, dzięki którym Twoje mienie będzie bezpieczniejsze.


 2018-05-04
Bytów,
Dzięki informacji od świadka oraz szybkiej reakcji policjantów z ruchu wyeliminowany został nietrzeźwy kierowca. 52 – letni mieszkaniec Bytowa wsiadł za kierownicę audi pomimo, że w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2018-05-02
MSWiA,
2 maja każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez wywieszenie flagi państwowej w swoim domu lub w inny sposób m.in. poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju uroczystościach związanych z Dniem Flagi Rzeczypospolitej. MSWiA przygotowało specjalny miniprzewodnik "Biało-Czerwona".


 2018-05-02
Bytów,
Na zawodach rowerkowych im. Romana Felskowskiego policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie. Jak się okazało dzieci doskonale znały podstawowe przepisy ruchu drogowego. Mundurowi zachęcali najmłodszych do korzystania z kasków ochronnych oraz odblasków. Dzieci mogły też wsiąść do policyjnego radiowozu, usiąść na motocyklu i obejrzeć policyjny sprzęt.


 2018-05-02
KWP Gdańsk,
7 maja na drogach naszego województwa należy spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości. Działania mają na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.


 2018-05-02
KWP Gdańsk,
W najbliższy piątek pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”, których głównym celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz przypomnienie kierowcom jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa i prawidłowe przewożenie dzieci.


 2018-04-25
Policja,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.


 2018-04-24
Powiat bytowski,
24 kwietnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”, których głównym celem jest ograniczenie zjawiska korzystania z telefonu komórkowego w sposób niezgodny z przepisami, a także uświadomienie kierowcom jakie konsekwencje niesie za sobą odrywanie wzroku od drogi.


 2018-04-24
Powiat bytowski,
PATRZ I SŁUCHAJ to kolejna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana głównie do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego, Planowany termin realizacji działań profilaktycznych w ramach akcji przewidziany jest do końca września 2018 roku.


 2018-04-24
Pomysk Wielki,
W minioną sobotę na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pomysku Wielkim odbyły się gminne eliminacje turnieju „Bezpieczni w Ruchu Drogowym”. Zwycięskie drużyny będą brały udział w powiatowym etapie konkursu.


 2018-04-23
Bytów,
Dzięki informacji od kierowcy oraz szybkiej reakcji policjantów z ruchu wyeliminowany został wczoraj nietrzeźwy kierowca. 37 – letni mieszkaniec powiatu kościerskiego wsiadł za kierownicę mercedesa pomimo, że w organizmie miał 2,7 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, a dodatkowo nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem i prawie spowodował kolizję z nieoznakowanym radiowozem.


 2018-04-18
Powiat bytowski,
Bytowscy policjanci ruchu drogowego jutro dzisiaj prowadzili na drogach całego powiatu działania Smog. Kierujący mogą spodziewać się kontroli związanych z emisją spalin do atmosfery, a także stanu technicznego pojazdów. Szczególną uwagę policjanci zwrócą na sprawność układu wydechowego.


 2018-04-16
gm. Lipnica,
Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem w gm. Lipnica. Jak wstępnie ustalili śledczy 18 – latek przewoził na dachu samochodu kolegę, który w trakcie jazdy spadł. Pokrzywdzony 15 – latek z urazem głowy został przewieziony do szpitala. Kierowca samochodu został zatrzymany, był nietrzeźwy. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku.


 2018-04-13
Bytów, Miastko,
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj na drodze Sominy – Studzienice. Kierująca renault straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Zarówno jej, jak i pasażerce całe szczęście nic groźnego się nie stało. Również dzięki szybkiej reakcji mundurowych z Miastka nie doszło do tragedii na drodze krajowej nr 21. Policjanci zatrzymali tam do kontroli skodę, której kierowca w organizmie miał prawie 4 promile alkoholu. 29 – latek niedługo odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2018-04-12
Bytów, Miastko, Ugoszcz,
Bytowscy policjanci pracowali wczoraj na miejscach wypadków drogowych. Śledczy wyjaśniają ich przebieg i okoliczności. Mundurowi dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu patrolowali miejsca, w których dochodzi do zdarzeń, kontrolowali prędkość i sprawdzali trzeźwość kierowców. Niestety dwaj kierowcy nie zastosowali się do obowiązujących przepisów. Jeden z nich w organizmie miał 1,2 promila alkoholu, a drugi był pod wpływem amfetaminy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2018-04-11
Bytów,
Bytowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 17 – latka podejrzewanego o kradzież różnych narzędzi. W trakcie zatrzymania mężczyzny mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2018-04-04
Miastko,
Miasteccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do altan ogrodowych. Jeden z nich wpadł w ręce mundurowych, kiedy próbował sprzedać skradzione przedmioty. Wtedy też policjanci zatrzymali jego kolegę, który choć z włamaniami nie miał nic wspólnego, to posiadał narkotyki. Drugi włamywacz w ręce mundurowych wpadł następnego dnia. Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, natomiast za posiadanie narkotyków za kratki można trafić na trzy lata.


 2018-04-04
Powiat bytowski,
Jutro policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.


 2018-03-30
Tuchomie - Kramarzyny,
W minioną środę bytowscy policjanci wyjaśniali okoliczności zderzenia dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Tuchomiem a Kramarzynami. Mundurowi ustalili, że kierująca audi najprawdopodobniej nie upewniła się czy może bezpiecznie skręcić w lewo, co doprowadziło do zderzenia z kią. To kolejne zdarzenie na tej drodze. Pomimo częstych kontroli i wzmożonych działań jakie prowadzą policjanci wciąż dochodzi tu do wypadków i kolizji, dlatego apelujemy o ostrożność za kierownicą.


 2018-03-29
Powiat bytowski,
Już od najbliższego piątku na drogach powiatu bytowskiego pojawi się więcej niż zwykle policyjnych patroli dbających o bezpieczeństwo Okres świąt dla funkcjonariuszy wielu pionów to przede wszystkim czas wzmożonej pracy na rzecz mieszkańców Policyjna akcja WIELKANOC 2018 potrwa do późnych godzin wieczornych w poniedziałek a głównym zadaniem w tym okresie będzie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.


 2018-03-29
Krosnowo,
Wczoraj bytowscy policjanci brali udział w ćwiczeniach sztabowych. Scenariusz zakładał poszukiwanie osób w lesie. Utrudnieniem było założenie, że osoby poszukiwane mogą posiadać broń, a dodatkowo działania odbywały się późnym popołudniem i zbliżał się zmrok. Te ćwiczenia były doskonałym momentem do sprawdzenia nowych kamer termowizyjnych, które otrzymali bytowscy mundurowi, a także zacieśnienia współpracy ze Strażą Leśną i wypracowaniem algorytmów postępowania w podobnych sytuacjach.


 2018-03-27
Miastko,
Miasteccy policjanci ustalili miejsce przebywania 32 – latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Informacje przekazane niemieckim policjantom okazały się trafne. W ubiegłym tygodniu mieszkaniec gm. Miastko na granicy został przekazany polskim policjantom i od razu trafił do więzienia.


 2018-03-27
MSWiA,
Od 1 maja br. kolejne podwyżki otrzyma ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy SOP. Wzrost uposażenia obejmie najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy. Kolejne podwyżki – dla wszystkich funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb –zaplanowano od 1 stycznia przyszłego roku. 


 2018-03-27
KWP Gdańsk,
Mimo apeli o zachowanie ostrożności na zamarzniętych akwenach, nie brakuje osób, które nie bacząc na niebezpieczeństwo, wchodzą na lodową taflę. Przy obecnych zmiennych warunkach pogodowych poruszanie się po lodzie może okazać się bardzo ryzykowne. Pamiętaj, wraz ze wzrostem temperatury powietrza, spada wytrzymałość lodu, w okresie wiosennym w ogóle nie wchodź na lód!


 2018-03-27
Powiat bytowski,
Od dzisiaj do 30 września trwać będą policyjne działania profilaktyczne pod nazwą „Patrz i słuchaj”. Akcja skierowana jest do pieszych i kierowców.


 2018-03-27
Powiat bytowski,
27 marca pomorscy policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta.Komenda Powiatowa Policji w Bytowie
ul. Styp-Rekowskiego 2; 77-100 Bytów
tel. (59) 822 8300
Kanał RSS  policji
© 2018 r.