2017-07-20
MSWiA,
20 lipca mija 220 lat od symbolicznej chwili, kiedy pierwszy raz publicznie zabrzmiała Pieśń Legionów Polskich we Włoszech. Dzieje Mazurka Dąbrowskiego pełne dramatycznych zwrotów opisuje publikacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zatytułowana „Hymn Polski”. Ten praktyczny poradnik zawiera także wskazówki jak wykonywać nasz Hymn bez błędów.


 2017-07-20
Bytów,
Wakacje to przede wszystkim dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku od szkoły, relaksu i zabaw. Jeszcze przed ich rozpoczęciem bytowscy policjanci w szkołach i przedszkolach spotykali z dziećmi i młodzieżą, gdzie rozmawiali o bezpiecznym wypoczynku . Aby był on beztroski mundurowi spotykają się także z dziećmi na koloniach. Działania policjantów doskonale wpisują się w ramy programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „ Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.


 2017-07-20
KWP GDAŃSK, Bytów,
W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy wzięli udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”. Po przeprowadzonym głosowaniu został wyłoniony zwycięzca, jest nim sierż. szt. Bartosz Waga z KP Gdynia Chylonia. Najbardziej popularnym dzielnicowym w powiecie bytowskim okazał się mł. asp. Tomasz Łuczkowski.


 2017-07-18
Miastko, Koszalin,
Wspólne działania policjantów z Komisariatu Policji w Miastku i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie doprowadziły do odzyskania w dniu wczorajszym ponad 200 wyjątkowo cennych i unikatowych zabytków z przed 2800 lat, stanowiących część tzw. Skarbu z Miastka. Mundurowi po otrzymaniu zawiadomienia o wykopaniu i przywłaszczeniu niezwykle cennych przedmiotów dla kultury łużyckiej skrupulatnie pracowali nad sprawą. Część przedmiotów zabezpieczyli już w czerwcu na terenie Miastka, natomiast wczorajsze znalezisko było w muzeum w Koszalinie, gdzie zostało przekazane przez osoby, które je przywłaszczyły. Za przywłaszczenie dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2017-07-13
Jutrzenka,
W piątek w związku ze zgłoszonym protestem mogą występować utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 209 w miejscowości Jutrzenka. Bytowscy policjanci zorganizują objazdy i już teraz zachęcają zmotoryzowanych do skorzystania z alternatywnych dróg.


 2017-07-10
Płotowo,
W sobotę (08.07.2017r.) odbył się IV Bieg i Marsz Nord Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie. Z dystansem ponad 8 kilometrów zmierzyło się 134 biegaczy oraz 33 nordicwalkingowców. Piękna trasa przebiegała wokół malowniczych widoków Góry Siemierzyckiej (256m n.p.m.) i Płotowa. Pierwszy zawodnik na mecie pojawił się już po 30 minutach i 49 sekundach.


 2017-06-27
Bytów,
W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”.


 2017-06-26
Gałąźnia Mała,
Kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna grozi 22 – letniemu mieszkańcowi gm. Kołczygłowy. Mężczyzna w nocy jeździł uszkodzonym, zdekompletowanym volkswagenem. Auto nie miało reflektorów, więc drogę latarką oświetlał pasażer. W trakcie swojego „rajdu” mężczyzna uszkodził zaparkowane samochody. Pomimo, że był nietrzeźwy winę starał się zrzucić na pasażera, bo ten miał mu źle oświetlać drogę.


 2017-06-24
POLICJA,
Rozpoczynają się wakacje – szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.


 2017-06-24
Rokity - Dolina Jadwigi,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło pomiędzy Rokitami a Doliną Jadwigi na drodze wojewódzkiej nr 211. Jak wstępnie ustalili mundurowi kierowca fiata na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i dachował. W wyniku poniesionych obrażeń po przewiezieniu do szpitala zmarł 64 – letni pasażer fiata. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.


 2017-06-24
Miastko,
Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Koszalina. 30 – latek i jego rok starszy kolega wpadli w ręce policjantów na gorącym uczynku kradzieży palet. W trakcie zatrzymania przy jednym z nich mundurowi znaleźli amfetaminę. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.


 2017-06-24
MSWiA,
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey -  dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.


 2017-06-22
Bytów,
Wczoraj policjanci spotkali się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie. Prelekcja dotyczyła cyberprzemocy. Mundurowi omówili przypadki przestępstw z jakimi mieli do czynienia oraz zadania policji w walce i zapobieganiu cyberprzestępczości. Policjanci mówili także o bezpiecznych wakacjach.


 2017-06-21
Płotowo,
Komendant Powiatowy Policji w Bytowie serdecznie zaprasza wszystkich preferujących aktywny wypoczynek do udziału w IV Biegu i marszu nordic walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie. Impreza odbędzie się 8 lipca 2017r. (sobota) w miejscowości Płotowo Gm. Bytów - Oddział Muzeum Zachodniokaszubskiego Zagroda Styp-Rekowskich (Płotówko) - Góra Siemierzycka (256 n.p.m.). Podczas pikniku będziemy zbierać wspólnie z Fundacją Forani pieniądze na leczenie naszej koleżanki Eweliny Pustkowskiej z KWP w Gdańsku.


 2017-06-21
Miastko,
Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi 29 - letniemu mieszkańcowi Miastka. Mężczyzna przyszedł do komisariatu i w recepcji dmuchnął w alkotest. Pomimo, że urządzenie wskazało, że jest nietrzeźwy, wsiadł za kierownicę samochodu i odjechał. Policjanci, którzy to zauważyli natychmiast zatrzymali go do kontroli. 29 – latek już stracił prawo jazdy.


 2017-06-12
KWP GDAŃSK,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.


 2017-06-06
KWP GDAŃSK,
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby tonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 2 czerwca br. w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.


 2017-06-02
Parchowo,
Za kratki nawet na 2 lata może trafić 65 – letni mieszkaniec gminy Parchowo. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku kłusownictwa wodnego. Mężczyzna za pomocą sieci łowił ryby. Po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Śledczy już przedstawili mu zarzuty. O dalszym losie 65 – latka zadecyduje sąd.


 2017-06-02
Bytów,
Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi 39 – letniemu mieszkańcowi gm. Bytów. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku kradzieży paliwa z koparki. Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do zbiornika z paliwem. W najbliższym czasie o jego dalszym losie zadecyduje sąd.


 2017-06-02
Miastko,
Miasteccy policjanci zakończyli postępowanie i skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 – letniemu mieszkańcowi Słupska. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2017-05-29
Karwno,
Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi 29 – letniemu mieszkańcowi powiatu słupskiego. Mężczyzna kierował samochodem pomimo, że był nietrzeźwy. Na widok radiowozu zaczął uciekać, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Do szpitala trafiła pasażerka samochodu. Mundurowi wykonali oględziny miejsca wypadku oraz rozbitego samochodu. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2017-05-22
GDAŃSK,
W zeszły piątek (19.05.2017) Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Gdańsku zorganizowało eliminacje na szczeblu wojewódzkim V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, nadzorowanych przez Szkołę Policji w Słupsku.


 2017-05-19
NIEZABYSZEWO,
W Szkole Podstawowej w Niezabyszewie odbył się finał turnieju „Prewencja, ale inaczej” organizowanego przez bytowskich policjantów. Była to już XVIII edycja tego cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rozwiązywali testy oraz zmagali się na torze przeszkód.


 2017-05-15
Bytów,
W Komendzie Powiatowej Policji w Bytowie przeprowadzono konkurs na najlepszego Policjanta Pionu Dochodzeniowo – Śledczego. W zeszły piątek podczas uroczystości odsłonięcia pamiątkowych tablic policjantów zamordowanych w Twerze ogłoszono wyniki konkursu. Dyplomy i statuetki dla najlepszych policjantów zostały wręczone przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku – insp. Ewę Pachurę oraz Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie – insp. Andrzeja Borzyszkowskiego.


 2017-05-15
Bytów,
Komendant Powiatowy Policji w Bytowie insp. Andrzej Borzyszkowski uczestniczył w odsłonięciu dwóch tablic pamięci poświęconych policjantom zamordowanym w Twerze. W uroczystości udział brała insp. Ewa Pachura - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz zaproszeni goście.    


 2017-05-11
Rokity,
Policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Rokitach. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali na temat zagrożeń dotyczących cyberprzemocy, szkodliwości narkotyków i dopalaczy oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Mundurowi omówili przypadki przestępstw z jakimi mieli do czynienia oraz zadania policji w walce i zapobieganiu naruszeniom prawa.    


 2017-05-08
KWP GDAŃSK,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego to jedno z podstawowych zadań Policji. Polska, na tle innych krajów europejskich, ciągle wypada gorzej zarówno pod względem liczby wypadków drogowych, jak i ich skutków. Z tego powodu, pomorska policja realizuje szereg przedsięwzięć, które mają ograniczyć liczbę wypadków drogowych i ich skutki. Pierwsze cztery miesiące bieżącego roku pokazały, że wysiłek, który policjanci wkładają w swoją pracę, daje wyraźne efekty.    


 2017-04-28
KWP GDAŃSK,
W dniach 28.04-03.05. br. policjanci całego województwa pomorskiego w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach prowadzić będą akcję „BEZPIECZNY WEEKEND”, a najbliższą sobotę 29.04.br. na terenie całego województwa pomorskiego policjanci przeprowadzą działania kontrolno - prewencyjne „BICYKL”.


 2017-04-28
Suchorze - Objezierze,
Ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca audi, którego ujęły dwie kobiety. Mieszkanki gm. Trzebielino, kiedy mężczyzna wjechał do rowu, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę natychmiast ze stacyjki wyjęły kluczyki i powiadomiły o zdarzeniu policjantów. 62 – letni mieszkaniec powiatu słupskiego już stracił prawo jazdy, a w najbliższym czasie usłyszy zarzut zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2017-04-28
KWP GDAŃSK,
Na terenie województwa pomorskiego odnotowujemy zgłoszenia dotyczące usiłowania bądź dokonania przestępstw tzw. metodą „na wnuczka” lub „na policjanta” dlatego Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podjął współpracę z Wojewodą Pomorskim, w ramach której za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) mieszkańcy informowani są o występujących zagrożeniach. POLICJANCI APELUJĄ -  NIE POZWÓL SIĘ OSZUKAĆ!


 2017-04-28
Powiat,
Bytowscy policjanci weryfikują każde zgłoszenie mieszkańców przesłane za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji każdy może przekazać informację o miejscach potencjalnie zagrożonych. Mundurowi od początku roku odebrali ponad 170 zgłoszeń. Większość z nich dotyczyła przekraczania prędkości oraz nieprawidłowego parkowania.


 2017-04-26
Bytów,
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia” jest inicjatorem konkursu pn. „Policjant, który mi pomógł”. Celem tego przedsięwzięcia jest wyróżnienie policjantów, którzy wykazali się wysokim profesjonalizmem pomagając osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie oraz zaangażowanym w budowanie lokalnego systemu pomocy. Zgłoszenia w ramach już X edycji można składać do 31 maja 2017 roku.


 2017-04-26
Bytów,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu koło komendy policji. W wyniku zderzenia trzech samochodów poszkodowane zostały dwie osoby. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wskazują, że jeden z kierujących najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Mundurowi apelują o ostrożność za kierownicą.


 2017-04-26
Nożyno,
  Wczoraj policjanci spotkali się z gimnazjalistami w Nożynie. Podczas spotkania wpisującego się w ramy programu „Kręci mnie bezpieczeństwo” mundurowi rozmawiali na temat zagrożeń dotyczących cyberprzemocy, szkodliwości narkotyków i dopalaczy oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Mundurowi omówili przypadki przestępstw z jakimi mieli do czynienia oraz zadania policji w walce i zapobieganiu naruszeniom prawa.


 2017-04-24
MSWiA,
Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. 


 2017-04-24
Bytów,
W sobotę w Gimnazjum nr 2 w Bytowie odbyły się gminne eliminacje turnieju „Bezpieczni w Ruchu Drogowym”. Zwycięskie drużyny już w maju będą brały udział w powiatowym etapie konkursu. W trakcie konkursu odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej opracowanej przez Biuro Ruchu Drogowego KGP pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.


 2017-04-19
KWP GDAŃSK,
Dzisiaj na terenie całego województwa pomorskiego policjanci przeprowadzą działania kontrolno prewencyjne „Prędkość”. Funkcjonariusze będą sprawować nadzór nad przestrzeganiem ograniczeń prędkości przez kierujących. Policjanci będą także uświadamiać kierujących w zakresie niebezpieczeństw i konsekwencji jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością.


 2017-04-12
Bytów,
Wczoraj w sali audytoryjnej bytowskiego ogólniaka odbył się wykład Bartosza Januszewskiego z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku na temat Zbrodni Katyńskiej. W spotkaniu brał udział insp. Andrzej Borzyszkowski Komendant Powiatowy Policji w Bytowie.


 2017-04-10
Bytów,
Komendant Powiatowy Policji w Bytowie insp. Andrzej Borzyszkowski złożył kwiaty pod Dębem Pamięci poświęconym ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Dąb wraz z tablicą pamięci poświęcone ofiarom zostały odsłonięte na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie 23 kwietnia 2010.


 2017-04-10
Rekowo - Wojsk,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 212 pomiędzy Rekowem a Wojskiem. Jak wskazują wstępne ustalenia śledczych kierujący seatem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewa. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zmarł 21 – letni pasażer pojazdu. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.


 2017-04-07
Powiat,
Wczoraj bytowscy policjanci brali udział w międzypowiatowych działaniach „Bezpieczna droga nr 20”. Głównym celem działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego, których naruszenie powoduje wypadki i kolizje. Mundurowi w trakcie działań nadzorem objęli miejsca wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w których kierowcy przekraczają prędkość.


 2017-04-07
MSWiA,
List Ministra MSWiA z podziękowaniem za udział w akcji spoKREWnieni służbą.  


 2017-03-29
Gm. Borzytuchom,
Kara 2 lat pozbawiana wolności grozi 56 – letniemu mieszkańcowi powiatu bytowskiego. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. Został zatrzymany po krótkim pościgu i jak się okazało w organizmie miał prawie 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie w najbliższym czasie odpowie przed sądem.


 2017-03-24
Bytów,
Policjanci ustalili, że do wczorajszego zasłabnięcia gimnazjalistów w szkole w Bytowie najprawdopodobniej przyczyniła się jedna z uczennic. Wiele wskazuje na to, że 15 – latka w toalecie podczas przerwy rozpyliła gaz pieprzowy. Mundurowi zabezpieczyli pojemnik ze sprayem. W najbliższych dniach sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie gimnazjalistki.


 2017-03-23
KGP,
Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.


 2017-03-22
Nakla,
Wczoraj bytowscy policjanci gościli w szkole w Nakli. Podczas spotkań z uczniami podstawówki oraz gimnazjum mundurowi omówili najważniejsze tematy związane z bezpieczeństwem, a także odpowiedzialności prawnej nieletnich.


 2017-03-20
Miastko,
Policjanci z Miastka ustalili sprawcę zniszczenia skrzynki elektrycznej. 18 – latek niszcząc urządzenie miał wiele szczęścia, ponieważ pomimo tego, że doszło do zwarcia instalacji, jemu nic się nie stało. Mężczyzna został już przesłuchany, a śledczy przedstawili mu zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawiana wolności do 5 lat.


 2017-03-16
Miastko,
Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Policjanci wyłamali drzwi do domu i wynieśli z zadymionego wnętrza nieprzytomnego mężczyznę. 62 – letni poszkodowany został przekazany załodze pogotowia.


 2017-03-15
Miłocice,
Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi 21 – letniemu mieszkańcowi Wejherowa. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 57 km/h i nie zatrzymał się do kontroli. Po kilku kilometrach pościgu widząc, że nie zdoła uciec, zatrzymał pojazd. Wtedy też policjanci ustalili, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Zostało mu zatrzymane w grudniu 2016 roku za przekroczenie prędkości. Teraz 21 – latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.


 2017-03-14
Bytów,
Kara 3 lat pozbawienia wolności grozi 52 – letniej mieszkance Bytowa. Kobieta podejrzana jest o przywłaszczenie portfela z pieniędzmi. Do zdarzenia doszło 5 lat temu i wtedy też sprawa z powodu niewykrycia sprawcy została umorzona. Niedawno kryminalni wpadli na trop przestępczyni. Kobieta została już przesłuchana i usłyszała zarzuty. Teraz j jej dalszym losie zadecyduje sąd.Komenda Powiatowa Policji w Bytowie
ul. Styp-Rekowskiego 2; 77-100 Bytów
tel. (59) 822 8300
Kanał RSS  policji
© 2017 r.