2018-04-18
Powiat bytowski,
Bytowscy policjanci ruchu drogowego jutro dzisiaj prowadzili na drogach całego powiatu działania Smog. Kierujący mogą spodziewać się kontroli związanych z emisją spalin do atmosfery, a także stanu technicznego pojazdów. Szczególną uwagę policjanci zwrócą na sprawność układu wydechowego.


 2018-04-16
gm. Lipnica,
Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem w gm. Lipnica. Jak wstępnie ustalili śledczy 18 – latek przewoził na dachu samochodu kolegę, który w trakcie jazdy spadł. Pokrzywdzony 15 – latek z urazem głowy został przewieziony do szpitala. Kierowca samochodu został zatrzymany, był nietrzeźwy. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku.


 2018-04-13
Bytów, Miastko,
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj na drodze Sominy – Studzienice. Kierująca renault straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Zarówno jej, jak i pasażerce całe szczęście nic groźnego się nie stało. Również dzięki szybkiej reakcji mundurowych z Miastka nie doszło do tragedii na drodze krajowej nr 21. Policjanci zatrzymali tam do kontroli skodę, której kierowca w organizmie miał prawie 4 promile alkoholu. 29 – latek niedługo odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2018-04-12
Bytów, Miastko, Ugoszcz,
Bytowscy policjanci pracowali wczoraj na miejscach wypadków drogowych. Śledczy wyjaśniają ich przebieg i okoliczności. Mundurowi dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu patrolowali miejsca, w których dochodzi do zdarzeń, kontrolowali prędkość i sprawdzali trzeźwość kierowców. Niestety dwaj kierowcy nie zastosowali się do obowiązujących przepisów. Jeden z nich w organizmie miał 1,2 promila alkoholu, a drugi był pod wpływem amfetaminy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2018-04-11
Bytów,
Bytowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 17 – latka podejrzewanego o kradzież różnych narzędzi. W trakcie zatrzymania mężczyzny mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2018-04-04
Miastko,
Miasteccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do altan ogrodowych. Jeden z nich wpadł w ręce mundurowych, kiedy próbował sprzedać skradzione przedmioty. Wtedy też policjanci zatrzymali jego kolegę, który choć z włamaniami nie miał nic wspólnego, to posiadał narkotyki. Drugi włamywacz w ręce mundurowych wpadł następnego dnia. Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, natomiast za posiadanie narkotyków za kratki można trafić na trzy lata.


 2018-04-04
Powiat bytowski,
Jutro policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.


 2018-03-30
Tuchomie - Kramarzyny,
W minioną środę bytowscy policjanci wyjaśniali okoliczności zderzenia dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Tuchomiem a Kramarzynami. Mundurowi ustalili, że kierująca audi najprawdopodobniej nie upewniła się czy może bezpiecznie skręcić w lewo, co doprowadziło do zderzenia z kią. To kolejne zdarzenie na tej drodze. Pomimo częstych kontroli i wzmożonych działań jakie prowadzą policjanci wciąż dochodzi tu do wypadków i kolizji, dlatego apelujemy o ostrożność za kierownicą.


 2018-03-29
Powiat bytowski,
Już od najbliższego piątku na drogach powiatu bytowskiego pojawi się więcej niż zwykle policyjnych patroli dbających o bezpieczeństwo Okres świąt dla funkcjonariuszy wielu pionów to przede wszystkim czas wzmożonej pracy na rzecz mieszkańców Policyjna akcja WIELKANOC 2018 potrwa do późnych godzin wieczornych w poniedziałek a głównym zadaniem w tym okresie będzie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.


 2018-03-29
Krosnowo,
Wczoraj bytowscy policjanci brali udział w ćwiczeniach sztabowych. Scenariusz zakładał poszukiwanie osób w lesie. Utrudnieniem było założenie, że osoby poszukiwane mogą posiadać broń, a dodatkowo działania odbywały się późnym popołudniem i zbliżał się zmrok. Te ćwiczenia były doskonałym momentem do sprawdzenia nowych kamer termowizyjnych, które otrzymali bytowscy mundurowi, a także zacieśnienia współpracy ze Strażą Leśną i wypracowaniem algorytmów postępowania w podobnych sytuacjach.


 2018-03-27
Miastko,
Miasteccy policjanci ustalili miejsce przebywania 32 – latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Informacje przekazane niemieckim policjantom okazały się trafne. W ubiegłym tygodniu mieszkaniec gm. Miastko na granicy został przekazany polskim policjantom i od razu trafił do więzienia.


 2018-03-27
MSWiA,
Od 1 maja br. kolejne podwyżki otrzyma ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy SOP. Wzrost uposażenia obejmie najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy. Kolejne podwyżki – dla wszystkich funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb –zaplanowano od 1 stycznia przyszłego roku. 


 2018-03-27
KWP Gdańsk,
Mimo apeli o zachowanie ostrożności na zamarzniętych akwenach, nie brakuje osób, które nie bacząc na niebezpieczeństwo, wchodzą na lodową taflę. Przy obecnych zmiennych warunkach pogodowych poruszanie się po lodzie może okazać się bardzo ryzykowne. Pamiętaj, wraz ze wzrostem temperatury powietrza, spada wytrzymałość lodu, w okresie wiosennym w ogóle nie wchodź na lód!


 2018-03-27
Powiat bytowski,
Od dzisiaj do 30 września trwać będą policyjne działania profilaktyczne pod nazwą „Patrz i słuchaj”. Akcja skierowana jest do pieszych i kierowców.


 2018-03-27
Powiat bytowski,
27 marca pomorscy policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta.


 2018-03-26
Czarna Dąbrówka,
Dwoje mieszkańców gm. Czarna Dąbrówka ujęło wczoraj nietrzeźwego kierowcę, a następnie powiadomili policjantów. Dzięki ich reakcji z ruchu wyeliminowany został 59 – latek, który pomimo, że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu kierował samochodem, stwarzając zagrożenia dla innych. Policjanci ustalili także, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2018-03-23
Tuchomie - Kramarzyny,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji, do której doszło na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Tuchomiem a Kramarzynami. Mundurowi pracując na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca volkswagenem najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych zjechała na przeciwny pas i zderzyła się z ciężarowym mercedesem. Mundurowi apelują o ostrożność na drodze.


 2018-03-22
Powiat bytowski,
Policjanci z bytowskiej komendy prowadzili na terenie całego powiatu działania „Patologie”, których głównym celem jest przeciwdziałanie demoralizacji i przestępczości nieletnich. Mundurowi kontrolowali miejsca gromadzenia się młodzieży, a także te, które zostały wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi spotkali się także z uczniami w szkołach, gdzie rozmawiali o odpowiedzialności za wykroczenia i przestępstwa.


 2018-03-21
Barnowo - Kołczygłowy,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym ranne zostały dwie osoby. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej 209, gdy kierujący oplem na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruch i zderzył się z audi. Mundurowi apelują o ostrożność na drodze.


 2018-03-19
Droga krajowa nr 20,
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego 20 i 21 marca bytowscy policjanci przeprowadzą na drodze krajowej nr 20 działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym celem akcji jest uświadomienie kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie ograniczeń prędkości, a także przeciwdziałanie zachowaniom części kierowców, którzy po minięciu patrolu Policji przyspieszają.


 2018-03-16
Powiat bytowski,
Policjanci na terenie powiatu bytowskiego w dniach 16 – 19 marca prowadzić będą akcję „Pieszy”. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, które prowadzą do niebezpiecznych dla nich wypadków. Policjanci będą także reagować na zachowania kierowców, które stanowią zagrożenie dla pieszych i rowerzystów.


 2018-03-14
Bytów,
Służba w policji nie jest łatwa, bardzo często wymaga poświęceń, ale za to przynosi wiele satysfakcji i zadowolenia, szczególnie wtedy kiedy widzisz wdzięczność w oczach ludzi, którym pomogłeś. Bytowscy mundurowi opowiadali wczoraj uczniom o swojej pracy i zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.


 2018-03-13
Powiat bytowski,
W czwartek 15 marca policjanci będą prowadzić działania „Pasy". W trakcie akcji funkcjonariusze będą sprawdzać czy kierowcy oraz pasażerowie podróżują z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. Celem działań jest edukacja uczestników ruchu drogowego i egzekwowanie przepisów, których przestrzeganie ma ograniczyć tragiczne następstwa zdarzeń drogowych.


 2018-03-09
KWP Gdańsk,
12 marca na terenie województwa pomorskiego policjanci zwrócą szczególną uwagę na pojazdy oznaczone literką „L”. Na terenie Gdańska odbywają się szkolenia kandydatów na kierowców oraz  egzaminy.


 2018-03-09
Bytów,
Komendant Powiatowy Policji w Bytowie insp. Andrzej Borzyszkowski złożył życzenia kobietom pracującym w bytowskim garnizonie.


 2018-03-09
Bytów, Przęsin,
Wczoraj na drogach powiatu bytowskiego doszło do dwóch wypadków. Policjanci ustalając okoliczności zdarzeń zabezpieczali ślady oraz sporządzali dokumentację niezbędną do wyjaśnienia przebiegu wypadków. Mundurowi apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.


 2018-03-08
Miastko,
Informując o wypadku, do którego nie doszło, 24 – letni mieszkaniec gm. Miastko chciał sobie zażartować i sprawdzić jak szybko zadziała Policja. Mundurowi rzeczywiście szybko zareagowali i ustalili personalia żartownisia. Mężczyzna informując o wypadku nie przewidział, że aż tylu, policjantów, strażaków i ratowników medycznych będzie zaangażowanych do działania. Wszyscy w tym czasie mogli być potrzebni komuś innemu. 24 - latek usłyszał już zarzut wywołania fałszywego alarmu, a teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.


 2018-03-08
KWP Gdańsk,
8 marca na drogach województwa pomorskiego pojawi się większa ilość funkcjonariuszy wyposażonych w alkomaty oraz testery na zawartość innych substancji odurzających.


 2018-02-28
KWP Gdańsk,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. 


 2018-02-28
Borzytuchom,
Bytowscy policjanci przeprowadzili spotkanie pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzytuchomiu. Mundurowi przybliżyli słuchaczom w jaki sposób działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zachęcali do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i „RSO”


 2018-02-28
Mokrzyn,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Mokrzyn. Na drodze krajowej nr 20 czołowo zderzyły się osobowe infiniti oraz ciężarowy daf. Niestety w wyniku doznanych obrażeń zmarł 34 – letni pasażer samochodu osobowego. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.


 2018-02-26
Bytów,
Policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierowca nie zważając na czerwone światło przyspieszył i przejechał przez skrzyżowanie. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że 49 – latek posiada sądowy dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Całe zdarzenia nagrała kamera policyjnego wideorejestratora. Za niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2018-02-26
Bytów,
Bytowscy policjanci zorganizowali I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie. W zmaganiach udział brali amatorzy oraz zawodnicy posiadający licencje PZTS. Najlepszym zawodnikiem wśród policjantów okazał się Piotr Mojka z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.


 2018-02-23
Bytów,
Bytowscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu i rozmawiali o bezpieczeństwie w Internecie. Słuchaczami byli seniorzy. Mundurowi podpowiadali w jaki sposób bezpiecznie korzystać ze sklepów i aukcji internetowych, a także jak zabezpieczyć hasła do poczty elektronicznej i kont bankowych, aby nie paść ofiarą przestępstwa. Spotkanie było też dobrym momentem do przybliżenia zasad działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2018-02-22
Powiat bytowski,
Wczoraj bytowscy policjanci brali udział w międzypowiatowych działaniach „Bezpieczna droga nr 20”. Głównym celem działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego, których naruszenie powoduje wypadki i kolizje. Wzmożone kontrole mundurowi prowadzić będą również w środę 28 lutego.


 2018-02-22
Miastko,
Policjanci z Komisariatu Policji w Miastku prowadzą czynności w sprawie kradzieży roweru. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z monitoringu lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.


 2018-02-13
Powiat bytowski,
Już niedługo policjanci zakończą postępowanie dotyczące znęcania się nad królikami, a akta sprawy przekażą do sądu. Wczoraj śledczy przesłuchali i przedstawili zarzut rodzicom oraz dziadkom dziewczynki za dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień zwierzętom. Teraz o dalszym losie tych osób zadecyduje sąd. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2018-02-09
Zabinowice - Rabacino,
Bytowscy policjanci pracowali wczoraj na miejscu wypadku drogowego. Do zderzenia doszło pomiędzy Ząbinowicami a Rabacinem. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że kierowca volkswagena zjechał na przeciwny pas doprowadzając do czołowego zderzenia z oplem. Jak się okazało mężczyzna w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. 38 – latek już stracił prawo jazdy, a niedługo zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości.


 2018-02-07
Bytów,
Dzielnicowi to policjanci, którzy z założenia maja być ,,policjantami pierwszego kontaktu”, do których każdy może się zwrócić o pomoc, poradę prawną, bądź przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Ich zadaniem jest współpraca ze społeczeństwem i eliminowanie zagrożeń w rejonach służbowych. Odpowiadając na sygnały mieszkańców dzielnicowi z bytowskiej komendy opracowali plany działań priorytetowych, które mają na celu ograniczenie lub całkowitą likwidację zagrożeń i naruszeń przepisów.


 2018-02-02
Niezabyszewo - Tuchomie,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Niezabyszewem a Tuchomiem. Niestety w wyniku zdarzenia zmarł 69 – letni kierowca volkswagena. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.


 2018-01-29
Bytów,
W ręce dzielnicowych z bytowskiej komendy wpadł 30 - latek, który pomimo że był pod wpływem narkotyków kierował samochodem. Mężczyzna posiadał także narkotyki, które próbował ukryć przed mundurowymi. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. W miniony weekend dzielnicowi zatrzymali jeszcze trzech mężczyzn, którzy posiadali zabronione substancje.


 2018-01-25
Bytów,
Wczoraj w auli Komendy Powiatowej Policji w Bytowie odbyła się odprawa roczna kadry kierowniczej podsumowująca miniony rok. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, kierownictwo bytowskiej komendy, Prokurator Rejonowy w Bytowie oraz przedstawiciele lokalnych władz.


 2018-01-24
Bytów,
Dzielnicowi z bytowskiej komendy regularnie sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych. Mundurowi kontrolują opuszczone budynki, domki na działkach i wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej informują osoby potrzebujące pomocy, gdzie mogą ją otrzymać. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, leżące na ziemi, na ławkach, na przystankach autobusowych. Jeden telefon do dyżurnego Policji może uchronić je przed wychłodzeniem i śmiercią.


 2018-01-24
KWP Gdańsk,
Policjanci przygotowują się do wzmożonych działań podczas rozpoczynających się wkrótce ferii zimowych. W całej Polsce przygotowano punkty kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczyne


 2018-01-23
Powiat bytowski,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie które miało pomóc społeczeństwu w komunikacji z policjantami i zwalczaniu różnych zagrożeń. Jak pokazują doświadczenia policjantów KMZB sprawdza się doskonale. W ubiegłym roku w powiecie bytowskim policjanci odnotowali 495 różnych zgłoszeń, z czego ponad połowa została potwierdzona.


 2018-01-22
POLICJA,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno –  edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).


 2018-01-19
KWP Gdańsk,
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Twoje bezpieczne przejście” – mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych w obrębie tzw. zebry – powstał spot reklamowy wzywający do myślenia i ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Hasło przewodnie kampanii brzmi „NIECH ŻYJE ZABRA”.


 2018-01-19
Miastko,
Miasteccy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież 20 tys. złotych. Jak wskazują ustalenia śledczych 32 – latka wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, podważyła zamknięte drzwi do barku i ukradła gotówkę. Kobieta już usłyszała zarzuty. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2018-01-17
Powiat bytowski,
Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek podczas zakupów przez Internet. Pamiętajmy, że w sieci działają także oszuści, którzy wykorzystują najczęściej nieuwagę, pośpiech i chęć posiadania zamówionej rzeczy jak najszybciej i jak najtaniej.


 2018-01-12
Powiat bytowski,
Jak co roku w działania „Bezpieczne ferie” włączą się bytowscy policjanci, Mundurowi będą zapewniać bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży korzystającym z zimowego wypoczynku, Policjanci szczególną uwagę zwrócą na sposób przewożenia dzieci w autokarach i w samochodach osobowych, Będą też sprawdzać stan trzeźwości kierowców i zwracać uwagę na prędkość jazdy. Już teraz policjant zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi w trakcie spotkań w szkołach rozmawiają z najmłodszymi o bezpiecznym wypoczynku.Komenda Powiatowa Policji w Bytowie
ul. Styp-Rekowskiego 2; 77-100 Bytów
tel. (59) 822 8300
Kanał RSS  policji
© 2018 r.