2018-02-13
Powiat bytowski,
Już niedługo policjanci zakończą postępowanie dotyczące znęcania się nad królikami, a akta sprawy przekażą do sądu. Wczoraj śledczy przesłuchali i przedstawili zarzut rodzicom oraz dziadkom dziewczynki za dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień zwierzętom. Teraz o dalszym losie tych osób zadecyduje sąd. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2018-02-09
Zabinowice - Rabacino,
Bytowscy policjanci pracowali wczoraj na miejscu wypadku drogowego. Do zderzenia doszło pomiędzy Ząbinowicami a Rabacinem. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że kierowca volkswagena zjechał na przeciwny pas doprowadzając do czołowego zderzenia z oplem. Jak się okazało mężczyzna w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. 38 – latek już stracił prawo jazdy, a niedługo zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości.


 2018-02-07
Bytów,
Dzielnicowi to policjanci, którzy z założenia maja być ,,policjantami pierwszego kontaktu”, do których każdy może się zwrócić o pomoc, poradę prawną, bądź przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Ich zadaniem jest współpraca ze społeczeństwem i eliminowanie zagrożeń w rejonach służbowych. Odpowiadając na sygnały mieszkańców dzielnicowi z bytowskiej komendy opracowali plany działań priorytetowych, które mają na celu ograniczenie lub całkowitą likwidację zagrożeń i naruszeń przepisów.


 2018-02-02
Niezabyszewo - Tuchomie,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Niezabyszewem a Tuchomiem. Niestety w wyniku zdarzenia zmarł 69 – letni kierowca volkswagena. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.


 2018-01-29
Bytów,
W ręce dzielnicowych z bytowskiej komendy wpadł 30 - latek, który pomimo że był pod wpływem narkotyków kierował samochodem. Mężczyzna posiadał także narkotyki, które próbował ukryć przed mundurowymi. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. W miniony weekend dzielnicowi zatrzymali jeszcze trzech mężczyzn, którzy posiadali zabronione substancje.


 2018-01-25
Bytów,
Wczoraj w auli Komendy Powiatowej Policji w Bytowie odbyła się odprawa roczna kadry kierowniczej podsumowująca miniony rok. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, kierownictwo bytowskiej komendy, Prokurator Rejonowy w Bytowie oraz przedstawiciele lokalnych władz.


 2018-01-24
Bytów,
Dzielnicowi z bytowskiej komendy regularnie sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych. Mundurowi kontrolują opuszczone budynki, domki na działkach i wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej informują osoby potrzebujące pomocy, gdzie mogą ją otrzymać. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, leżące na ziemi, na ławkach, na przystankach autobusowych. Jeden telefon do dyżurnego Policji może uchronić je przed wychłodzeniem i śmiercią.


 2018-01-24
KWP Gdańsk,
Policjanci przygotowują się do wzmożonych działań podczas rozpoczynających się wkrótce ferii zimowych. W całej Polsce przygotowano punkty kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczyne


 2018-01-23
Powiat bytowski,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie które miało pomóc społeczeństwu w komunikacji z policjantami i zwalczaniu różnych zagrożeń. Jak pokazują doświadczenia policjantów KMZB sprawdza się doskonale. W ubiegłym roku w powiecie bytowskim policjanci odnotowali 495 różnych zgłoszeń, z czego ponad połowa została potwierdzona.


 2018-01-22
POLICJA,
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno –  edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).


 2018-01-19
KWP Gdańsk,
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Twoje bezpieczne przejście” – mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych w obrębie tzw. zebry – powstał spot reklamowy wzywający do myślenia i ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Hasło przewodnie kampanii brzmi „NIECH ŻYJE ZABRA”.


 2018-01-19
Miastko,
Miasteccy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież 20 tys. złotych. Jak wskazują ustalenia śledczych 32 – latka wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, podważyła zamknięte drzwi do barku i ukradła gotówkę. Kobieta już usłyszała zarzuty. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2018-01-17
Powiat bytowski,
Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek podczas zakupów przez Internet. Pamiętajmy, że w sieci działają także oszuści, którzy wykorzystują najczęściej nieuwagę, pośpiech i chęć posiadania zamówionej rzeczy jak najszybciej i jak najtaniej.


 2018-01-12
Powiat bytowski,
Jak co roku w działania „Bezpieczne ferie” włączą się bytowscy policjanci, Mundurowi będą zapewniać bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży korzystającym z zimowego wypoczynku, Policjanci szczególną uwagę zwrócą na sposób przewożenia dzieci w autokarach i w samochodach osobowych, Będą też sprawdzać stan trzeźwości kierowców i zwracać uwagę na prędkość jazdy. Już teraz policjant zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi w trakcie spotkań w szkołach rozmawiają z najmłodszymi o bezpiecznym wypoczynku.


 2018-01-11
Bytów - Chomice,
Bytowscy policjanci błyskawicznie zareagowali na informację o kierowcy, który może być nietrzeźwy. O zdarzeniu poinformował policjantów świadek, którego zaniepokoił styl jazdy kierowcy skody. Informacja potwierdziła się. 23 – letni mieszkaniec gm. Borzytuchom wsiadł za kierownicę pomimo, że w organizmie miał ponad promil alkoholu. Mężczyzna swoją podróż zakończył na barierze energochłonnej. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.


 2018-01-10
Bytów,
Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom w bytowskiej komendzie Policji zostało utworzone dodatkowe stanowisko dzielnicowego. Został nim sierż. szt. Dawid Borzyszkowski. Tym samym od początku roku teren miasta i gminy Bytów podzielony został na cztery rejony dzielnicowych.


 2018-01-10
Miastko,
Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi 29 – letniemu mieszkańcowi Miastka. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do budynku w okolicach jeziora Lednik. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły 29 – latkowi przedstawić zarzuty kradzieży z włamaniem. Mężczyzna został już przesłuchany, a za soje czyny odpowie przed sądem.


 2018-01-09
Bytów,
Bytowscy policjanci zatrzymali troje obcokrajowców. Jeden z nich podejrzany jest o kradzież telefonu komórkowego, natomiast jego kolega i koleżanka podejrzani są o znieważanie policjantów oraz groźby w celu zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych. Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przedstawili zatrzymanym zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.


 2018-01-08
Miastko,
Zgodnie z obowiązującymi przepisami piesi poza terenem zabudowanym w okresie od zmierzchu do świtu muszą posiadać odblaski. Ma to zwiększyć ich widoczność na drodze, a tym samym bezpieczeństwo. Za brak takich elementów grozi mandat. Czasami jednak można trafić do aresztu. Przekonał się o tym 53 – letni mężczyzna, którego zatrzymali miasteccy policjanci.


 2017-12-28
Powiat bytowski,
Przed nami sylwestrowa noc, kojarząca się przede wszystkim z zabawą i radością. Niech beztroska, czy bezmyślna zabawa nie zepsują nam tak długo wyczekiwanej nocy! Nie ryzykujmy i powitajmy z radością oraz w pełnym zdrowiu Nowy 2018 Rok!


 2017-12-27
Unichowo,
Mieszkaniec Lęborka ujął wczoraj nietrzeźwego kierowcę i powiadomił policjantów. Dzięki reakcji mężczyzny z ruchu wyeliminowany został 54 – latek, który pomimo, że w organizmie miał ponad 1,3 promila alkoholu kierował samochodem, stwarzając zagrożenia dla innych. Policjanci ustalili także, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat


 2017-12-22
POLICJA,
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.


 2017-12-22
MSWiA,
Pamiętajmy o tych, którzy są na służbie i czuwają nad naszym bezpieczeństwem - podkreśla minister Mariusz Błaszczak. Część policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i BOR spędzi święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok na służbie. Są gotowi nieść pomoc i będą czuwać nad życiem i zdrowiem tych, którzy gromadzą się w świątyniach, odwiedzają tradycyjne szopki, odpoczywają w rodzinnej atmosferze, biesiadują, bawią się i podróżują. Wśród wielu serdeczności są też życzenia: śniegu jak confetti, nadziei, która nigdy nie gaśnie, radości, która nie zna granic, BOR-dzo pięknej choinki i samych słonecznych dni w każdym nowym kalendarzu…


 2017-12-20
Bytów,
Bytowska komenda wzbogaciła się o nowy radiowóz. To najnowsza generacja volkswagena transportera o oznaczeniu T6. Samochód napędza dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 150 KM. Auto będzie wykorzystywane głównie w służbie patrolowej.


 2017-12-19
Pomysk Wielki,
Dyżurny bytowskiej komendy udowodnił, że służbę pełni się również poza godzinami pracy. Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Kompletnie pijany kierowca forda stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił o zdarzeniu patrol.


 2017-12-19
Miastko,
W ubiegłym tygodniu w Miastku odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie. W rywalizacji uczestniczyło 10 zespołów ze szkół podstawowych. Najlepszą drużyną okazała się starsza grupa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku.


 2017-12-19
Miastko,
W ubiegłym tygodniu policjantów w Komisariacie Policji w Miastku odwiedziły przedszkolaki z Wałdowa. Dzieci przystroiły bożonarodzeniową choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Maluchy przekazały także mundurowym podziękowania za służbę.


 2017-12-19
Powiat bytowski,
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, Dla wielu z nas jest to czas zakupów, wyjazdów z domu oraz związanego z tym zamieszania, Ciesząc się świąteczną atmosferą często zapominamy o przestrzeganiu elementarnych zasad bezpieczeństwa stając się ofiarami przestępców. W tej wielkiej świątecznej gorączce zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich, pamiętajmy, że lepszym od życzeń sposobem na bezpieczeństwo jest rozsądek i rozwaga, Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.


 2017-11-30
KWP Gdańsk,
W dniach 28 listopada-17 grudnia Policja prowadzić będzie ogólnopolską kampanię na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chcemy zwrócić uwagę kierowców na to, jak ważne jest sprawne oświetlenie pojazdu.


 2017-11-29
Objezierze,
Wczoraj rano na drodze krajowej nr 21 doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł 30 – letni mężczyzna. Jak wstępnie ustalili śledczy kierowca opla wyprzedzając nie zachował szczególnej ostrożności i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku fordem. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o ostrożność na drodze.


 2017-11-27
Bytów - Pomysk Wielki,
Sierż. szt. Waldemar Sabisz i asp. Grzegorz Miszewski dzielnicowi z bytowskiej komendy błyskawicznie zareagowali i pomogli wydostać się kierowcy z samochodu, który dachował i wpadł do jeziora. Reakcja mundurowych i świadków zdarzenia uratowała życie 27 – letniemu mężczyźnie. Dzięki ich pomocy obcokrajowiec nie utopił się.


 2017-11-21
Miastko,
Chwila nieuwagi kierowcy forda mogła skończyć się tragicznie. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do kolizji z volkswagenem. Uderzone auto wjechało na chodnik, o mało nie potrącając pieszej. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.


 2017-11-10
Miastko,
Nieznany sprawca podłożył ładunek wybuchowy w szkole i uciekł. Taką informację przekazał policjantom dyrektor placówki. Mundurowi już po chwili byli na miejscu i przystąpili do działania. Zabezpieczyli niebezpieczny ładunek i ruszyli w pościg za sprawcą. To scenariusz wczorajszych ćwiczeń sztabowych policjantów.


 2017-11-10
MSWiA,
MSWiA opracowało miniprzewodnik  zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.


 2017-11-10
POLICJA,
Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.


 2017-11-09
Powiat bytowski,
Nadmierna prędkość, nieprawidłowe parkowanie czy spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach. To najczęściej pojawiające się zgłoszenia mieszkańców powiatu bytowskiego. Większość z nich mundurowi potwierdzają i zachęcają do korzystania z tej aplikacji.


 2017-11-08
Brzeźno Szlacheckie,
Internet to wiele zalet jak i mnóstwo niebezpieczeństw, czyhających na nieświadomych internautów. Wśród nich znajdują się dzieci i młodzież codziennie serfująca po sieci. O tym jak nie wiele trzeba, by stać się ofiarą cyberprzemocy opowiadali policjanci na spotkaniu z uczniami.


 2017-11-06
Powiat bytowski,
W tym roku policyjna akcja „Znicz” w powiecie bytowskim przebiegała spokojnie. Dzięki wytężonej służbie mundurowych nie doszło do poważnych zdarzeń na drogach. Policjanci nie odnotowali także poważnych incydentów na cmentarzach oraz ich okolicach.


 2017-11-02
POLICJA,
Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. Konkurs adresowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących i techników, gdzie przedmioty nauczania rozszerzone są o przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji czyli tzw. klas policyjnych. Zgłoszenie przez rejestrację do dnia 20 listopada 2017r. (na platformie internetowej).


 2017-10-30
POLICJA,
    Podczas briefingu pod Cmentarzem Wojskowym na Powązkach przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej przypominali i uświadamiali kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Inauguracja akcji została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. „Znicz”.


 2017-10-25
Powiat bytowski,
W najbliższych dniach policjanci przeprowadzą akcję „Znicz”. Każdego roku w tym czasie panuje wzmożony ruch na głównych trasach i na drogach dojazdowych do cmentarzy. O bezpieczeństwo w tych dniach w powiecie bytowskim zadba kilkudziesięciu policjantów. Do kierowców apelujemy o ostrożną jazdę, a pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.


 2017-10-25
CBŚP,
„Omni modo – to znaczy wszelkimi sposobami, ta łacińska sentencja towarzyszy nam na co dzień w pracy w Wydziale III Zarządu III Centralnego Biura Śledczego Policji” – takie słowa napisali przyjaciele policjanta, który został postrzelony podczas działań w Inowrocławiu. Ranny policjant przeszedł kilka operacji, a teraz czeka go długa rehabilitacja. Pomóżmy w jej sfinansowaniu przekazując dowolną kwotę na podany niżej numer konta.


 2017-10-19
Miastko - Dretyń,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło pomiędzy Miastkiem a Dretyniem na drodze krajowej nr 21. Jak wstępnie ustalili mundurowi kierowca motocykla na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącą w przeciwnym kierunku ciężarówką. W wyniku poniesionych obrażeń kierowca jednośladu zmarł. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.


 2017-10-17
Unichowo,
  Bytowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy forda, który stracił panowanie nad pojazdem i dachował na drodze wojewódzkiej 212 pomiędzy Unichowem a Gostkowem. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem narkotyków. 19 – latek w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2017-10-16
Bytów,
W piątek w Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbyło się spotkanie autorskie promujące najnowszy tomik poezji Jarosława Juchniewicza. „Narkolepsje” to piąty zbiór wierszy bytowskiego policjanta, który powstał w 2017 r. Poprzednie tomy „Z mojej bańki zwykłe sny”, „Sny z promieni mroku”, „Prześnione w czeluściach” oraz „Sennowłóczy ja” zostały wydane od 2010 do 2016 r.


 2017-10-16
Bytów,
W trakcie kontroli drogowej bytowscy policjanci znaleźli przy 20 – letnim kierowcy narkotyki. Jak się okazało mężczyzna był także pod ich wpływem, a dodatkowo posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do 2018 roku. W najbliższym czasie mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za posiadanie narkotyków, kierowanie pod ich wpływem i pomimo sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2017-10-12
Miastko,
Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 41 – letniemu mieszkańcowi województwa warmińsko – mazurskiego. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku niszczenia samochodów. Był nietrzeźwy i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.


 2017-10-12
Suchorze,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku pomiędzy Miszewem a Suchorzem. Kierująca hondą na zakręcie straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Kobieta została przewieziona do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.


 2017-10-06
Bytów,
Maluchy z bytowskich przedszkoli poznały podstawowe przepisy ruchu drogowego. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Dzieci uczyły się jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, oczywiście w tym wieku pod opieką dorosłych.


 2017-10-05
KWP GDAŃSK,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.Komenda Powiatowa Policji w Bytowie
ul. Styp-Rekowskiego 2; 77-100 Bytów
tel. (59) 822 8300
Kanał RSS  policji
© 2018 r.