2017-09-18
Miastko,
Miasteccy policjanci w ubiegłym tygodniu zatrzymali 30 - letniego mężczyznę, który podejrzany jest o handel narkotykami. W ręce mundurowych wpadło jeszcze pięć osób, którym po zebraniu materiałów przedstawiono zarzuty m.in. posiadania środków odurzających. Śledczy w trakcie przeszukania zabezpieczyli ponad 180gramów różnych narkotyków oraz 11 tys. złotych. Za udzielanie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, natomiast za posiadanie narkotyków za kratki można trafić na 3 lata.


 2017-09-06
Bytów,
W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” bytowscy policjanci spotkali się z uczniami najmłodszych klas w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ciekawość maluchów przejawiła się w licznych pytaniach dotyczących codziennej pracy policjantów.


 2017-09-05
Powiat bytowski,
W okresie od 1 do 3 września br. na terenie powiatu bytowskiego przeprowadzono działania kontrolne związane z powrotami z wakacji. Celem tych działań było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ułatwianie ruchu pojazdów na głównych szlakach komunikacyjnych i trasach wyjazdowych z dużych aglomeracji miejskich. 


 2017-09-04
Bytów,
Od 4 września rusza policyjna akcja ”Bezpieczna droga do szkoły”, która ma na celu zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym uczniom. Policjanci z drogówki sprawdzili już prawidłowość oznakowania dróg w sąsiedztwie szkół i placówek oświatowych. Funkcjonariusze zapowiadają również wzmożone kontrole drogowe w pierwszych tygodniach września.


 2017-09-01
Miastko,
Miasteccy kryminalni w minionym tygodniu zatrzymali 20-latka, który sprzedawał i udzielał środki odurzające osobom małoletnim. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwa, które popełnił grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-08-30
Bytów,
Bytowscy policjanci uczestniczą w kolejnej edycji akcji „Stop pijanym kierowcom”, przeprowadzanej na terenie gminy Bytów, która trwa od 25 lipca 2017 r i potrwa do końca września br.


 2017-08-25
POLICJA,
Przed nami ostatni weekend sierpnia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego. Wzmożone działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas ostatniego weekendu sierpnia. To wszystko w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend".    


 2017-08-25
POLICJA,
We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn.Prędkość. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.


 2017-08-19
MSWiA,
Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych.


 2017-08-16
Bytów,
Po nawałnicy, która przeszła przez teren powiatu bytowskiego z piątku na sobotę, bytowscy policjanci pracują w rejonach zniszczonych przez nawałnice i pomagają mieszkańcom. Mundurowi reagują na każde zgłoszenie dotyczące potrzeby pomocy dla osób dotkniętych żywiołem.    


 2017-08-16
Dretyń,
Miasteccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w Darłowie ukradli 3 jednoosobowe rowery – gokarty. Sprawcy kradzieży zostali przewiezieni do komisariatu, gdzie noc spędzili w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-08-13
KWP GDAŃSK,
Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.


 2017-08-10
Parchowo,
Bytowscy policjanci spotkali się z uczestnikami wypoczynku letniego na terenie gminy Parchowo. Spotkanie odbyło się nad jeziorem Mausz, gdzie wakacje spędza wraz z polskimi uczniami młodzież z Niemiec. Mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie w trakcie trwania wakacji letnich a przede wszystkim na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą.


 2017-07-31
Bytów,
W piątek odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W tym roku przypada 98 rocznica powstania Policji Państwowej. W bytowskim garnizonie w ceremonialnej oprawie awanse na wyższe stopnie otrzymało ponad 50 policjantów. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z Policją.


 2017-07-27
Bytów,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Lęborskiej w Bytowie. W wyniku zderzenia trzech samochodów na miejscu zginęła jedna osoba. Mundurowi przesłuchali świadków, wykonali oględziny miejsca wypadku, a pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zostały zabezpieczone do badań. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.


 2017-07-27
Miastko,
W dniach 20 – 21 lipca na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się eliminacje wojewódzkie w ramach XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych ,,Patrol Roku 2017”. Bytowski garnizon reprezentowali policjanci z Miastka. St. post. Piotr Sandak oraz mł. asp. Marcin Netreba zajęli 4 miejsce i będą reprezentantami województwa w zawodach finałowych, które odbędą się 13 – 15 września w Szkole Policji w Słupsku.


 2017-07-26
Czarna Dąbrówka,
Policjanci z ruchu drogowego udzielili pomocy leżącemu na chodniku nieprzytomnemu mężczyźnie. Mundurowi wezwali pogotowie i zaopiekowali się poszkodowanym. Jeszcze przed przyjazdem ambulansu 67 – latek odzyskał świadomość. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


 2017-07-20
MSWiA,
20 lipca mija 220 lat od symbolicznej chwili, kiedy pierwszy raz publicznie zabrzmiała Pieśń Legionów Polskich we Włoszech. Dzieje Mazurka Dąbrowskiego pełne dramatycznych zwrotów opisuje publikacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zatytułowana „Hymn Polski”. Ten praktyczny poradnik zawiera także wskazówki jak wykonywać nasz Hymn bez błędów.


 2017-07-20
Bytów,
Wakacje to przede wszystkim dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku od szkoły, relaksu i zabaw. Jeszcze przed ich rozpoczęciem bytowscy policjanci w szkołach i przedszkolach spotykali z dziećmi i młodzieżą, gdzie rozmawiali o bezpiecznym wypoczynku . Aby był on beztroski mundurowi spotykają się także z dziećmi na koloniach. Działania policjantów doskonale wpisują się w ramy programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „ Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.


 2017-07-20
KWP GDAŃSK, Bytów,
W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy wzięli udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”. Po przeprowadzonym głosowaniu został wyłoniony zwycięzca, jest nim sierż. szt. Bartosz Waga z KP Gdynia Chylonia. Najbardziej popularnym dzielnicowym w powiecie bytowskim okazał się mł. asp. Tomasz Łuczkowski.


 2017-07-18
Miastko, Koszalin,
Wspólne działania policjantów z Komisariatu Policji w Miastku i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie doprowadziły do odzyskania w dniu wczorajszym ponad 200 wyjątkowo cennych i unikatowych zabytków z przed 2800 lat, stanowiących część tzw. Skarbu z Miastka. Mundurowi po otrzymaniu zawiadomienia o wykopaniu i przywłaszczeniu niezwykle cennych przedmiotów dla kultury łużyckiej skrupulatnie pracowali nad sprawą. Część przedmiotów zabezpieczyli już w czerwcu na terenie Miastka, natomiast wczorajsze znalezisko było w muzeum w Koszalinie, gdzie zostało przekazane przez osoby, które je przywłaszczyły. Za przywłaszczenie dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2017-07-13
Jutrzenka,
W piątek w związku ze zgłoszonym protestem mogą występować utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 209 w miejscowości Jutrzenka. Bytowscy policjanci zorganizują objazdy i już teraz zachęcają zmotoryzowanych do skorzystania z alternatywnych dróg.


 2017-07-10
Płotowo,
W sobotę (08.07.2017r.) odbył się IV Bieg i Marsz Nord Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie. Z dystansem ponad 8 kilometrów zmierzyło się 134 biegaczy oraz 33 nordicwalkingowców. Piękna trasa przebiegała wokół malowniczych widoków Góry Siemierzyckiej (256m n.p.m.) i Płotowa. Pierwszy zawodnik na mecie pojawił się już po 30 minutach i 49 sekundach.


 2017-06-27
Bytów,
W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”.


 2017-06-26
Gałąźnia Mała,
Kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna grozi 22 – letniemu mieszkańcowi gm. Kołczygłowy. Mężczyzna w nocy jeździł uszkodzonym, zdekompletowanym volkswagenem. Auto nie miało reflektorów, więc drogę latarką oświetlał pasażer. W trakcie swojego „rajdu” mężczyzna uszkodził zaparkowane samochody. Pomimo, że był nietrzeźwy winę starał się zrzucić na pasażera, bo ten miał mu źle oświetlać drogę.


 2017-06-24
POLICJA,
Rozpoczynają się wakacje – szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.


 2017-06-24
Rokity - Dolina Jadwigi,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło pomiędzy Rokitami a Doliną Jadwigi na drodze wojewódzkiej nr 211. Jak wstępnie ustalili mundurowi kierowca fiata na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i dachował. W wyniku poniesionych obrażeń po przewiezieniu do szpitala zmarł 64 – letni pasażer fiata. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.


 2017-06-24
Miastko,
Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Koszalina. 30 – latek i jego rok starszy kolega wpadli w ręce policjantów na gorącym uczynku kradzieży palet. W trakcie zatrzymania przy jednym z nich mundurowi znaleźli amfetaminę. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.


 2017-06-24
MSWiA,
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey -  dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.


 2017-06-22
Bytów,
Wczoraj policjanci spotkali się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie. Prelekcja dotyczyła cyberprzemocy. Mundurowi omówili przypadki przestępstw z jakimi mieli do czynienia oraz zadania policji w walce i zapobieganiu cyberprzestępczości. Policjanci mówili także o bezpiecznych wakacjach.


 2017-06-21
Płotowo,
Komendant Powiatowy Policji w Bytowie serdecznie zaprasza wszystkich preferujących aktywny wypoczynek do udziału w IV Biegu i marszu nordic walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie. Impreza odbędzie się 8 lipca 2017r. (sobota) w miejscowości Płotowo Gm. Bytów - Oddział Muzeum Zachodniokaszubskiego Zagroda Styp-Rekowskich (Płotówko) - Góra Siemierzycka (256 n.p.m.). Podczas pikniku będziemy zbierać wspólnie z Fundacją Forani pieniądze na leczenie naszej koleżanki Eweliny Pustkowskiej z KWP w Gdańsku.


 2017-06-21
Miastko,
Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi 29 - letniemu mieszkańcowi Miastka. Mężczyzna przyszedł do komisariatu i w recepcji dmuchnął w alkotest. Pomimo, że urządzenie wskazało, że jest nietrzeźwy, wsiadł za kierownicę samochodu i odjechał. Policjanci, którzy to zauważyli natychmiast zatrzymali go do kontroli. 29 – latek już stracił prawo jazdy.


 2017-06-12
KWP GDAŃSK,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.


 2017-06-06
KWP GDAŃSK,
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby tonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 2 czerwca br. w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.


 2017-06-02
Parchowo,
Za kratki nawet na 2 lata może trafić 65 – letni mieszkaniec gminy Parchowo. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku kłusownictwa wodnego. Mężczyzna za pomocą sieci łowił ryby. Po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Śledczy już przedstawili mu zarzuty. O dalszym losie 65 – latka zadecyduje sąd.


 2017-06-02
Bytów,
Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi 39 – letniemu mieszkańcowi gm. Bytów. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku kradzieży paliwa z koparki. Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do zbiornika z paliwem. W najbliższym czasie o jego dalszym losie zadecyduje sąd.


 2017-06-02
Miastko,
Miasteccy policjanci zakończyli postępowanie i skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 – letniemu mieszkańcowi Słupska. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2017-05-29
Karwno,
Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi 29 – letniemu mieszkańcowi powiatu słupskiego. Mężczyzna kierował samochodem pomimo, że był nietrzeźwy. Na widok radiowozu zaczął uciekać, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Do szpitala trafiła pasażerka samochodu. Mundurowi wykonali oględziny miejsca wypadku oraz rozbitego samochodu. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2017-05-22
GDAŃSK,
W zeszły piątek (19.05.2017) Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Gdańsku zorganizowało eliminacje na szczeblu wojewódzkim V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, nadzorowanych przez Szkołę Policji w Słupsku.


 2017-05-19
NIEZABYSZEWO,
W Szkole Podstawowej w Niezabyszewie odbył się finał turnieju „Prewencja, ale inaczej” organizowanego przez bytowskich policjantów. Była to już XVIII edycja tego cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rozwiązywali testy oraz zmagali się na torze przeszkód.


 2017-05-15
Bytów,
W Komendzie Powiatowej Policji w Bytowie przeprowadzono konkurs na najlepszego Policjanta Pionu Dochodzeniowo – Śledczego. W zeszły piątek podczas uroczystości odsłonięcia pamiątkowych tablic policjantów zamordowanych w Twerze ogłoszono wyniki konkursu. Dyplomy i statuetki dla najlepszych policjantów zostały wręczone przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku – insp. Ewę Pachurę oraz Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie – insp. Andrzeja Borzyszkowskiego.


 2017-05-15
Bytów,
Komendant Powiatowy Policji w Bytowie insp. Andrzej Borzyszkowski uczestniczył w odsłonięciu dwóch tablic pamięci poświęconych policjantom zamordowanym w Twerze. W uroczystości udział brała insp. Ewa Pachura - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz zaproszeni goście.    


 2017-05-11
Rokity,
Policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Rokitach. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali na temat zagrożeń dotyczących cyberprzemocy, szkodliwości narkotyków i dopalaczy oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Mundurowi omówili przypadki przestępstw z jakimi mieli do czynienia oraz zadania policji w walce i zapobieganiu naruszeniom prawa.    


 2017-05-08
KWP GDAŃSK,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego to jedno z podstawowych zadań Policji. Polska, na tle innych krajów europejskich, ciągle wypada gorzej zarówno pod względem liczby wypadków drogowych, jak i ich skutków. Z tego powodu, pomorska policja realizuje szereg przedsięwzięć, które mają ograniczyć liczbę wypadków drogowych i ich skutki. Pierwsze cztery miesiące bieżącego roku pokazały, że wysiłek, który policjanci wkładają w swoją pracę, daje wyraźne efekty.    


 2017-04-28
KWP GDAŃSK,
W dniach 28.04-03.05. br. policjanci całego województwa pomorskiego w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach prowadzić będą akcję „BEZPIECZNY WEEKEND”, a najbliższą sobotę 29.04.br. na terenie całego województwa pomorskiego policjanci przeprowadzą działania kontrolno - prewencyjne „BICYKL”.


 2017-04-28
Suchorze - Objezierze,
Ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca audi, którego ujęły dwie kobiety. Mieszkanki gm. Trzebielino, kiedy mężczyzna wjechał do rowu, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę natychmiast ze stacyjki wyjęły kluczyki i powiadomiły o zdarzeniu policjantów. 62 – letni mieszkaniec powiatu słupskiego już stracił prawo jazdy, a w najbliższym czasie usłyszy zarzut zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2017-04-28
KWP GDAŃSK,
Na terenie województwa pomorskiego odnotowujemy zgłoszenia dotyczące usiłowania bądź dokonania przestępstw tzw. metodą „na wnuczka” lub „na policjanta” dlatego Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podjął współpracę z Wojewodą Pomorskim, w ramach której za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) mieszkańcy informowani są o występujących zagrożeniach. POLICJANCI APELUJĄ -  NIE POZWÓL SIĘ OSZUKAĆ!


 2017-04-28
Powiat,
Bytowscy policjanci weryfikują każde zgłoszenie mieszkańców przesłane za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji każdy może przekazać informację o miejscach potencjalnie zagrożonych. Mundurowi od początku roku odebrali ponad 170 zgłoszeń. Większość z nich dotyczyła przekraczania prędkości oraz nieprawidłowego parkowania.


 2017-04-26
Bytów,
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia” jest inicjatorem konkursu pn. „Policjant, który mi pomógł”. Celem tego przedsięwzięcia jest wyróżnienie policjantów, którzy wykazali się wysokim profesjonalizmem pomagając osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie oraz zaangażowanym w budowanie lokalnego systemu pomocy. Zgłoszenia w ramach już X edycji można składać do 31 maja 2017 roku.


 2017-04-26
Bytów,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu koło komendy policji. W wyniku zderzenia trzech samochodów poszkodowane zostały dwie osoby. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wskazują, że jeden z kierujących najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Mundurowi apelują o ostrożność za kierownicą.Komenda Powiatowa Policji w Bytowie
ul. Styp-Rekowskiego 2; 77-100 Bytów
tel. (59) 822 8300
Kanał RSS  policji
© 2017 r.