2017-11-21
Miastko,
Chwila nieuwagi kierowcy forda mogła skończyć się tragicznie. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do kolizji z volkswagenem. Uderzone auto wjechało na chodnik, o mało nie potrącając pieszej. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.


 2017-11-10
Miastko,
Nieznany sprawca podłożył ładunek wybuchowy w szkole i uciekł. Taką informację przekazał policjantom dyrektor placówki. Mundurowi już po chwili byli na miejscu i przystąpili do działania. Zabezpieczyli niebezpieczny ładunek i ruszyli w pościg za sprawcą. To scenariusz wczorajszych ćwiczeń sztabowych policjantów.


 2017-11-10
MSWiA,
MSWiA opracowało miniprzewodnik  zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.


 2017-11-10
POLICJA,
Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.


 2017-11-09
Powiat bytowski,
Nadmierna prędkość, nieprawidłowe parkowanie czy spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach. To najczęściej pojawiające się zgłoszenia mieszkańców powiatu bytowskiego. Większość z nich mundurowi potwierdzają i zachęcają do korzystania z tej aplikacji.


 2017-11-08
Brzeźno Szlacheckie,
Internet to wiele zalet jak i mnóstwo niebezpieczeństw, czyhających na nieświadomych internautów. Wśród nich znajdują się dzieci i młodzież codziennie serfująca po sieci. O tym jak nie wiele trzeba, by stać się ofiarą cyberprzemocy opowiadali policjanci na spotkaniu z uczniami.


 2017-11-06
Powiat bytowski,
W tym roku policyjna akcja „Znicz” w powiecie bytowskim przebiegała spokojnie. Dzięki wytężonej służbie mundurowych nie doszło do poważnych zdarzeń na drogach. Policjanci nie odnotowali także poważnych incydentów na cmentarzach oraz ich okolicach.


 2017-11-02
POLICJA,
Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. Konkurs adresowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących i techników, gdzie przedmioty nauczania rozszerzone są o przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji czyli tzw. klas policyjnych. Zgłoszenie przez rejestrację do dnia 20 listopada 2017r. (na platformie internetowej).


 2017-10-30
POLICJA,
    Podczas briefingu pod Cmentarzem Wojskowym na Powązkach przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej przypominali i uświadamiali kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Inauguracja akcji została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. „Znicz”.


 2017-10-25
Powiat bytowski,
W najbliższych dniach policjanci przeprowadzą akcję „Znicz”. Każdego roku w tym czasie panuje wzmożony ruch na głównych trasach i na drogach dojazdowych do cmentarzy. O bezpieczeństwo w tych dniach w powiecie bytowskim zadba kilkudziesięciu policjantów. Do kierowców apelujemy o ostrożną jazdę, a pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.


 2017-10-25
CBŚP,
„Omni modo – to znaczy wszelkimi sposobami, ta łacińska sentencja towarzyszy nam na co dzień w pracy w Wydziale III Zarządu III Centralnego Biura Śledczego Policji” – takie słowa napisali przyjaciele policjanta, który został postrzelony podczas działań w Inowrocławiu. Ranny policjant przeszedł kilka operacji, a teraz czeka go długa rehabilitacja. Pomóżmy w jej sfinansowaniu przekazując dowolną kwotę na podany niżej numer konta.


 2017-10-19
Miastko - Dretyń,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło pomiędzy Miastkiem a Dretyniem na drodze krajowej nr 21. Jak wstępnie ustalili mundurowi kierowca motocykla na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącą w przeciwnym kierunku ciężarówką. W wyniku poniesionych obrażeń kierowca jednośladu zmarł. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.


 2017-10-17
Unichowo,
  Bytowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy forda, który stracił panowanie nad pojazdem i dachował na drodze wojewódzkiej 212 pomiędzy Unichowem a Gostkowem. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem narkotyków. 19 – latek w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2017-10-16
Bytów,
W piątek w Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbyło się spotkanie autorskie promujące najnowszy tomik poezji Jarosława Juchniewicza. „Narkolepsje” to piąty zbiór wierszy bytowskiego policjanta, który powstał w 2017 r. Poprzednie tomy „Z mojej bańki zwykłe sny”, „Sny z promieni mroku”, „Prześnione w czeluściach” oraz „Sennowłóczy ja” zostały wydane od 2010 do 2016 r.


 2017-10-16
Bytów,
W trakcie kontroli drogowej bytowscy policjanci znaleźli przy 20 – letnim kierowcy narkotyki. Jak się okazało mężczyzna był także pod ich wpływem, a dodatkowo posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do 2018 roku. W najbliższym czasie mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za posiadanie narkotyków, kierowanie pod ich wpływem i pomimo sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2017-10-12
Miastko,
Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 41 – letniemu mieszkańcowi województwa warmińsko – mazurskiego. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku niszczenia samochodów. Był nietrzeźwy i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.


 2017-10-12
Suchorze,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku pomiędzy Miszewem a Suchorzem. Kierująca hondą na zakręcie straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Kobieta została przewieziona do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.


 2017-10-06
Bytów,
Maluchy z bytowskich przedszkoli poznały podstawowe przepisy ruchu drogowego. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Dzieci uczyły się jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, oczywiście w tym wieku pod opieką dorosłych.


 2017-10-05
KWP GDAŃSK,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.


 2017-10-02
Bytów,
Bytowscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili debatę „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bytowie. Mundurowi przybliżyli słuchaczom w jaki sposób działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zachęcali do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i „RSO”


 2017-10-02
POLICJA,
Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2017-09-27
Bytów, Parchowo,
  Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci w powiecie bytowskim rozpoczęli realizację zadań związanych z bezpieczeństwem dzieci w drodze do szkoły. Funkcjonariusze prowadzą zajęcia z najmłodszymi, a także nadzorują ruch pojazdów i pieszych w okolicach szkół. Wszystko po to, aby uczniowie mogli czuć się bezpiecznie. Policjanci wykonując zadania realizują program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok”.


 2017-09-25
KWP GDAŃSK,
Pomorska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby w Policji złóż dokumenty, po uprzedniej rejestracji na adres e-mailowy:dobor@gd.policja.gov.pl.


 2017-09-18
Miastko,
Miasteccy policjanci w ubiegłym tygodniu zatrzymali 30 - letniego mężczyznę, który podejrzany jest o handel narkotykami. W ręce mundurowych wpadło jeszcze pięć osób, którym po zebraniu materiałów przedstawiono zarzuty m.in. posiadania środków odurzających. Śledczy w trakcie przeszukania zabezpieczyli ponad 180gramów różnych narkotyków oraz 11 tys. złotych. Za udzielanie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, natomiast za posiadanie narkotyków za kratki można trafić na 3 lata.


 2017-09-06
Bytów,
W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” bytowscy policjanci spotkali się z uczniami najmłodszych klas w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ciekawość maluchów przejawiła się w licznych pytaniach dotyczących codziennej pracy policjantów.


 2017-09-05
Powiat bytowski,
W okresie od 1 do 3 września br. na terenie powiatu bytowskiego przeprowadzono działania kontrolne związane z powrotami z wakacji. Celem tych działań było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ułatwianie ruchu pojazdów na głównych szlakach komunikacyjnych i trasach wyjazdowych z dużych aglomeracji miejskich. 


 2017-09-04
Bytów,
Od 4 września rusza policyjna akcja ”Bezpieczna droga do szkoły”, która ma na celu zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym uczniom. Policjanci z drogówki sprawdzili już prawidłowość oznakowania dróg w sąsiedztwie szkół i placówek oświatowych. Funkcjonariusze zapowiadają również wzmożone kontrole drogowe w pierwszych tygodniach września.


 2017-09-01
Miastko,
Miasteccy kryminalni w minionym tygodniu zatrzymali 20-latka, który sprzedawał i udzielał środki odurzające osobom małoletnim. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwa, które popełnił grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-08-30
Bytów,
Bytowscy policjanci uczestniczą w kolejnej edycji akcji „Stop pijanym kierowcom”, przeprowadzanej na terenie gminy Bytów, która trwa od 25 lipca 2017 r i potrwa do końca września br.


 2017-08-25
POLICJA,
Przed nami ostatni weekend sierpnia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego. Wzmożone działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas ostatniego weekendu sierpnia. To wszystko w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend".    


 2017-08-25
POLICJA,
We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn.Prędkość. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.


 2017-08-19
MSWiA,
Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych.


 2017-08-16
Bytów,
Po nawałnicy, która przeszła przez teren powiatu bytowskiego z piątku na sobotę, bytowscy policjanci pracują w rejonach zniszczonych przez nawałnice i pomagają mieszkańcom. Mundurowi reagują na każde zgłoszenie dotyczące potrzeby pomocy dla osób dotkniętych żywiołem.    


 2017-08-16
Dretyń,
Miasteccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w Darłowie ukradli 3 jednoosobowe rowery – gokarty. Sprawcy kradzieży zostali przewiezieni do komisariatu, gdzie noc spędzili w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-08-13
KWP GDAŃSK,
Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.


 2017-08-10
Parchowo,
Bytowscy policjanci spotkali się z uczestnikami wypoczynku letniego na terenie gminy Parchowo. Spotkanie odbyło się nad jeziorem Mausz, gdzie wakacje spędza wraz z polskimi uczniami młodzież z Niemiec. Mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie w trakcie trwania wakacji letnich a przede wszystkim na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą.


 2017-07-31
Bytów,
W piątek odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W tym roku przypada 98 rocznica powstania Policji Państwowej. W bytowskim garnizonie w ceremonialnej oprawie awanse na wyższe stopnie otrzymało ponad 50 policjantów. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z Policją.


 2017-07-27
Bytów,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Lęborskiej w Bytowie. W wyniku zderzenia trzech samochodów na miejscu zginęła jedna osoba. Mundurowi przesłuchali świadków, wykonali oględziny miejsca wypadku, a pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zostały zabezpieczone do badań. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.


 2017-07-27
Miastko,
W dniach 20 – 21 lipca na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się eliminacje wojewódzkie w ramach XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych ,,Patrol Roku 2017”. Bytowski garnizon reprezentowali policjanci z Miastka. St. post. Piotr Sandak oraz mł. asp. Marcin Netreba zajęli 4 miejsce i będą reprezentantami województwa w zawodach finałowych, które odbędą się 13 – 15 września w Szkole Policji w Słupsku.


 2017-07-26
Czarna Dąbrówka,
Policjanci z ruchu drogowego udzielili pomocy leżącemu na chodniku nieprzytomnemu mężczyźnie. Mundurowi wezwali pogotowie i zaopiekowali się poszkodowanym. Jeszcze przed przyjazdem ambulansu 67 – latek odzyskał świadomość. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


 2017-07-20
MSWiA,
20 lipca mija 220 lat od symbolicznej chwili, kiedy pierwszy raz publicznie zabrzmiała Pieśń Legionów Polskich we Włoszech. Dzieje Mazurka Dąbrowskiego pełne dramatycznych zwrotów opisuje publikacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zatytułowana „Hymn Polski”. Ten praktyczny poradnik zawiera także wskazówki jak wykonywać nasz Hymn bez błędów.


 2017-07-20
Bytów,
Wakacje to przede wszystkim dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku od szkoły, relaksu i zabaw. Jeszcze przed ich rozpoczęciem bytowscy policjanci w szkołach i przedszkolach spotykali z dziećmi i młodzieżą, gdzie rozmawiali o bezpiecznym wypoczynku . Aby był on beztroski mundurowi spotykają się także z dziećmi na koloniach. Działania policjantów doskonale wpisują się w ramy programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „ Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.


 2017-07-20
KWP GDAŃSK, Bytów,
W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy wzięli udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”. Po przeprowadzonym głosowaniu został wyłoniony zwycięzca, jest nim sierż. szt. Bartosz Waga z KP Gdynia Chylonia. Najbardziej popularnym dzielnicowym w powiecie bytowskim okazał się mł. asp. Tomasz Łuczkowski.


 2017-07-18
Miastko, Koszalin,
Wspólne działania policjantów z Komisariatu Policji w Miastku i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie doprowadziły do odzyskania w dniu wczorajszym ponad 200 wyjątkowo cennych i unikatowych zabytków z przed 2800 lat, stanowiących część tzw. Skarbu z Miastka. Mundurowi po otrzymaniu zawiadomienia o wykopaniu i przywłaszczeniu niezwykle cennych przedmiotów dla kultury łużyckiej skrupulatnie pracowali nad sprawą. Część przedmiotów zabezpieczyli już w czerwcu na terenie Miastka, natomiast wczorajsze znalezisko było w muzeum w Koszalinie, gdzie zostało przekazane przez osoby, które je przywłaszczyły. Za przywłaszczenie dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2017-07-13
Jutrzenka,
W piątek w związku ze zgłoszonym protestem mogą występować utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 209 w miejscowości Jutrzenka. Bytowscy policjanci zorganizują objazdy i już teraz zachęcają zmotoryzowanych do skorzystania z alternatywnych dróg.


 2017-07-10
Płotowo,
W sobotę (08.07.2017r.) odbył się IV Bieg i Marsz Nord Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie. Z dystansem ponad 8 kilometrów zmierzyło się 134 biegaczy oraz 33 nordicwalkingowców. Piękna trasa przebiegała wokół malowniczych widoków Góry Siemierzyckiej (256m n.p.m.) i Płotowa. Pierwszy zawodnik na mecie pojawił się już po 30 minutach i 49 sekundach.


 2017-06-27
Bytów,
W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”.


 2017-06-26
Gałąźnia Mała,
Kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna grozi 22 – letniemu mieszkańcowi gm. Kołczygłowy. Mężczyzna w nocy jeździł uszkodzonym, zdekompletowanym volkswagenem. Auto nie miało reflektorów, więc drogę latarką oświetlał pasażer. W trakcie swojego „rajdu” mężczyzna uszkodził zaparkowane samochody. Pomimo, że był nietrzeźwy winę starał się zrzucić na pasażera, bo ten miał mu źle oświetlać drogę.


 2017-06-24
POLICJA,
Rozpoczynają się wakacje – szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.


 2017-06-24
Rokity - Dolina Jadwigi,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło pomiędzy Rokitami a Doliną Jadwigi na drodze wojewódzkiej nr 211. Jak wstępnie ustalili mundurowi kierowca fiata na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i dachował. W wyniku poniesionych obrażeń po przewiezieniu do szpitala zmarł 64 – letni pasażer fiata. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.Komenda Powiatowa Policji w Bytowie
ul. Styp-Rekowskiego 2; 77-100 Bytów
tel. (59) 822 8300
Kanał RSS  policji
© 2017 r.