2018-12-18
Bytów,
W ubiegłym tygodniu policjantów w bytowskiej komendzie odwiedziły maluchy ze Słonecznego Przedszkola Językowego w Bytowie. Dzieci przystroiły choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Bożonarodzeniowe drzewko znajduje się w sali odpraw bytowskiej komendy.


 2018-12-17
Bytów,
W piątek bytowska komenda policji wzbogaciła się o dwa nowe radiowozy. Nowe auta to nieoznakowane ople mokka wyposażone w mocne silnik i napęd na cztery koła. Zakup samochodu był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Bytowie oraz gmin Bytów i Miastko.


 2018-12-05
Policja,
Pierwsze przymrozki i opady śniegu, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Przypominamy. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.


 2018-12-05
KPP KARTUZY,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach poszukują 43-letniego Leszka Mejna z Załakowa. Mężczyzna 13 listopada br. wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił ani nie skontaktował się z rodziną. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach.


 2018-12-04
Czarna Dąbrówka,
Bytowscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Czarnej Dąbrówce. W czasie spotkań z uczniami mundurowi mówili o odpowiedzialności prawnej, przestępstwach związanych z cyberprzestępczością oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.


 2018-11-30
Powiat bytowski,
W związku ze zbliżającym się okresem zimowym i znacznymi spadkami temperatur, bytowscy policjanci realizują działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych, bezradnych, ale również osób pod wpływem alkoholu.


 2018-11-29
Bytów,
Zatrzymaniem mieszkańca powiatu bytowskiego zakończyła się policyjna kontrola pojazdu m-ki Seat. 20-letni kierowca miał w kieszeni narkotyki, ponadto kierował pojazdem pod ich wpływem. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do bytowskiej komendy. Za popełnione przestępstwa odpowie przed Sądem.


 2018-11-27
Borzytuchom,
Bytowscy policjanci odwiedzili przedszkolaków w Borzytuchomiu. Podczas spotkania z dziećmi funkcjonariusze uczyli najmłodszych elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze, opowiadali o pracy stróżów prawa oraz zaprezentowali policyjny radiowóz.


 2018-11-26
Policja,
„Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo” to ogólnopolska kampania organizowana przez Biuro Ruchu Drogowego KGP oraz Instytut Transportu Drogowego. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Pomorscy policjanci, podczas przeprowadzania kontroli drogowej, zwrócą szczególną uwagę na stan oświetlenia pojazdu. Kierujący będą mogli także sprawdzić stan oświetlenia w wybranych stacjach diagnostycznych.


 2018-11-14
Miastko,
Policjanci z Komisariatu Policji w Miastku prowadzą czynności w sprawie usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu jubilerskiego oraz zmuszania do określonego zachowania. Zdarzenie miało miejsce w Miastku w sierpniu br. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn, których wizerunek zarejestrował monitoring proszone są o kontakt z policją.


 2018-11-09
KWP Gdańsk,
W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin. 


 2018-11-08
Bytów,
Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 35 – letniemu mieszkańcowi Bytowa. Mężczyzna w trakcie interwencji siekierą groził policjantom, że ich zabije. Po obezwładnieniu mężczyzna został przewieziony do komendy. W mieszkaniu bytowianina policjanci znaleźli narkotyki. Śledczy ustalili także, że mężczyzna włamał się do sklepu monopolowego i ukradł piwa. Wczoraj na wniosek policjantów i prokuratora sąd aresztował 35 – latka na 3 miesiące.


  
 2018-11-07
Policja,
Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Z perspektywy doświadczeń i dzisiejszego postrzegania polskiej Policji jako kręgosłupa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski chcę podkreślić, że zawsze będę z policjantami i zawsze będę ich wspierał i podejmował wszelkie możliwe działania dla poprawy ich sytuacji.


 2018-11-05
Powiat bytowski,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków, do których doszło w miniony weekend w okolicach Bytowa. W dwóch wypadkach ranne zostały cztery osoby. Śledczy zabezpieczyli ślady na miejscach zdarzeń, a policjanci z ruchu drogowego wykonali oględziny rozbitych pojazdów. Mundurowi apelują o ostrożność na drodze.


 2018-11-04
MSWiA,
Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, które zawiera projekt porozumienia przekazany stronie społecznej. Przedstawiamy pełną treść projektu tego porozumienia. 


 2018-10-29
Bytów,
W piątek w Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbyło się spotkanie autorskie promujące najnowszy tomik poezji Jarosława Juchniewicza. „Hipersomnia” to szósty zbiór wierszy bytowskiego policjanta, który inspiracje do pisania czerpie z codzienności, ale również w swojej twórczości posiłkuje się wydarzeniami ze służby, gdzie spotyka się z ludzkim cierpieniem. Poprzednie tomy „Z mojej bańki zwykłe sny”, „Sny z promieni mroku”, „Prześnione w czeluściach” oraz „Sennowłóczy ja” czy „Narkolepsje” zostały wydane od 2010 do 2017r.


 2018-10-26
Powiat bytowski,
W związku z dniem Wszystkich Świętych policjanci prowadzić będą działania pod nazwą „ZNICZ”. Każdego roku w tym czasie panuje wzmożony ruch na głównych trasach i na drogach dojazdowych do cmentarzy. Nad bezpieczeństwem w tych dniach czuwać będą funkcjonariusze prewencji, kryminalni i policjanci z ruchu drogowego. Do kierowców apelujemy o ostrożną jazdę, a pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.


 2018-10-25
KWP Gdańsk,
W piątek, 26 października, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości oraz egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość a także ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania przez kierującego z telefonu komórkowego w sposób wymagający trzymania słuchawki w ręku.


 2018-10-23
Bytów,
Policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji, do której doszło wczoraj na ul. Gdańskiej w Bytowie. Kierujący bmw stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwie latarnie uliczne. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że 20 – latek najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Mundurowi apelują o ostrożność na drodze.


 2018-10-22
Bytów,
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 29 lat. Obaj w autobusie w obecności pasażerów znieważali obywatela Indii i grozili mu. Swoją agresję kierowali także wobec trzech obywateli Ukrainy. Obaj zatrzymani zostali już przesłuchani. Zebrane przez śledczych materiały dały podstawy do przedstawienia im zarzutów znieważania osób ze względu za ich przynależność narodową i rasową. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2018-10-22
Rekowo-Wojsk,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 212 pomiędzy Rekowem a Wojskiem. Jak ustalili mundurowi kierujący fordem na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Niestety mężczyzna zginął na miejscu. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.


 2018-10-12
Borzytuchom,
Niecałą godzinę trwały poszukiwania bezdomnego mężczyzny, który przebywał w lesie w okolicach Borzytuchomia. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że źle się czuje, potrzebuje pomocy i nie ma sił aby wyjść z lasu. Dyżurny w miejsce, gdzie mógł przebywać mężczyzna skierował patrole oraz skoordynował poszukiwania ze strażakami. Nieoceniona w działaniach okazała się kamera termowizyjna, dzięki której policjanci szybko odnaleźli poszukiwanego mężczyznę i przekazali go służbom medycznym.


 2018-10-10
KWP Gdańsk,
12 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.


 2018-10-09
Bytów,
Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków i kolizji. Pomimo licznych działań policjantów na drogach nadal dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Chwila nieuwagi, zbyt duża prędkość, czy agresywna jazda może doprowadzić do tragedii. W miniony weekend na drogach w powiecie bytowskim doszło do dwóch wypadków i kilku kolizji. Mundurowi apelują o „zdjęcie nogi z gazu” i rozsądek za kierownicą.


 2018-10-04
Ugoszcz - Studzienice,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze pomiędzy Ugoszczą a Studzienicami. Jak wstępnie ustalili mundurowi kierujący scanią potrącił pieszego, który poruszał się prawą stroną drogi. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń potrącony mężczyzna zmarł w szpitalu. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.


 2018-10-04
Powiat bytowski,
Pierwsze jesienne deszcze mamy już za sobą, To dopiero początek trudnych warunków jazdy, a już niektórzy kierowcy przekonali się, jak to jest, kiedy samochód ma wydłużoną drogę hamowania i zatrzymuje się na innym aucie lub w rowie, Dlatego policjanci radzą jak bezpiecznie zachowywać się jesienią na drodze.


 2018-10-03
Bytów,
Sierż. szt. Waldemar Sabisz okazał się najlepszym dzielnicowym w województwie pomorskim w eliminacjach do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych – „Dzielnicowy Roku” zorganizowanych przez Wydział Prewencji KWP w Gdańsku. Tym samym nasz policjant, którego rewirem na co dzień jest gmina Borzytuchom będzie reprezentował garnizon pomorski w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 23 - 26 października br. w Szkole Policji w Katowicach.


 2018-10-03
Policja,
Od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Od poniedziałku każdy kierowca ma obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem. W związku z tym, w przypadku uczestniczenia w kolizji drogowej (wypadku, w którym nie ma zabitych lub rannych) przypominamy, że zgodnie z art. 44 ustawy Prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany podać m.in. swoje dane personalne, dane o pojeździe oraz ubezpieczeniu OC bez konieczności wzywania Policji.


 2018-10-02
Pomysk Wielki,
Dzielnicowy oraz przewodnik psa ze swoim podopiecznym odwiedzili szkołę i przedszkole w Pomysku Wielkim. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie. Przygotowali także pokaz tresury policyjnego psa. Maluchy obejrzały także sprzęt policjantów oraz radiowóz.


 2018-10-02
Miastko,
Policjanci z Miastka zatrzymali kierowcę forda, który jak się okazało prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Dodatkowo mężczyzna nie posiada prawa jazdy, a w samochodzie mundurowi znaleźli narkotyki. 31 – latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2018-09-27
Policja,
LIST MINISTRA JOACHIMA BRUDZIŃSKIEGO DO FUNKCJONARIUSZEK I FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH PODLEGŁYCH MSWIA


 2018-09-27
Policja,
W najbliższy piątek, 28 września, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”, których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci.


 2018-09-25
Policja,
Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest na pierwszym miejscu spośród ocenianych instytucji. Policja oceniana jest wyżej m. in. od samorządów czy telewizji, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów. - Dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyliście. Jest to najlepszy prezent jaki możemy otrzymać za codzienną wytężoną pracę, trud i poświęcenie policjantów i pracowników Policji z całego kraju – powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.


 2018-09-24
Bytów,
Bytowscy policjanci zorganizowali debatę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Spotkanie adresowane było do młodzieży, która rozpoczyna swoją przygodę z motoryzacją i kierowaniem pojazdami mechanicznymi. Prelekcja, przedstawiona prezentacja i późniejsza dyskusja miały na celu uświadomienie młodych ludzi jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.


 2018-09-19
Miastko,
Policjanci z Miastka zatrzymali kierowcę fiata, który jak się okazało prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Dodatkowo mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania samochodami, a w jego mieszkaniu mundurowi znaleźli 18 tabletek ecstasy. 22 – latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2018-09-14
Miastko,
Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 41 – letniemu mieszkańcowi Miastka. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i uciekał. Jak się okazało był nietrzeźwy. W organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Policjanci ustalili także, że 41 – latek nie ma prawa jazdy. Mężczyzna niedługo zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.


 2018-09-12
Ostrowite,
Kilkanaście kilometrów trwał policyjny pościg za kierowcą audi w okolicach miejscowości Ostrowite. Kierujący audi próbował zgubić mundurowych zajeżdżając im drogę i klucząc po leśnych i polnych drogach, potrącił także interweniującego policjanta. Uciekający przed mundurowymi 20–letni mieszkaniec Chojnic został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że mężczyzna uciekał, bo posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dzisiaj mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat


 2018-09-11
Kołczygłowy,
Bytowscy policjanci brali udział w festynie w Kołczygłowach. Mundurowi przygotowali dla uczestników zabawy wiele atrakcji. Dzieci mogły obejrzeć radiowozy, sprzęt policyjny, a także podziwiać pokaz umiejętności psa. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko technika kryminalistyki.


 2018-09-11
KWP Gdańsk, Bytów,
We wrześniu wszystkie jednostki Policji województwa pomorskiego przełączą numer alarmowy 997 na numer 112, Zmiana polega na usprawnieniu procedury zgłoszeniowej, zebraniu kompleksowej informacji oraz przyspieszeniu reakcji policji na zgłoszenie, W Komendzie Powiatowej Policji w Bytowie przełączenie numeru alarmowego nastąpi 17 września.


 2018-09-08
Bytów,
Policjanci w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” każdego dnia patrolują okolice placówek oświatowych i dbają o bezpieczeństwo uczniów. Już w pierwszych dniach roku szkolnego mundurowi pomogli 6-latce bezpiecznie dotrzeć do przedszkola. Okazało się, że dziewczynka wysiadła z autobusu na nieodpowiednim przystanku. Mundurowi znaleźli zapłakaną 6-latkę i pomogli jej bezpiecznie trafić do przedszkola. Dzięki mundurowym dziecko bezpiecznie dotarło do przedszkola.


 2018-09-05
Powiat bytowski,
Policjanci ostrzegają przed oszustwami metodą „na policjanta”. Ostatnio mieszkaniec powiatu bytowskiego na wskazane przez oszustów konto przelał 160 tys. złotych. Dzięki szybkiej reakcji prawdziwych policjantów pokrzywdzony odzyskał ponad 130 tys. złotych. Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych przez nich akcjach. Nie proszą o wypłacanie pieniędzy z kont bankowych, przelewanie na inne konta lub przekazywanie ich innym osobom.


 2018-08-31
Policja,
Okres wakacji zbliża się ku końcowi. Tegoroczna upalna i słoneczna pogoda zachęca do aktywnego wypoczynku nad wodą i uprawiania sportów wodnych. Pamiętajmy, aby zarówno w rejonach nadmorskich, jak i w okolicach mniejszych zbiorników wodnych, przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a w szczególności korzystać tylko z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk. Taka forma wypoczynku to również dobry czas na połączenie rekreacji z pracą artystyczną i np. udziałem w konkursie „Filmowy przeWODNIK”.


 2018-08-29
KWP Gdańsk,
29 sierpnia na drogach naszego województwa będzie można spotkać większą liczbę funkcjonariuszy wyposażonych w analizatory spalin. Celem działań „Smog” jest przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin oraz wyeliminowanie z ruchu pojazdów, których stan zagraża środowisku oraz bezpieczeństwu.


 2018-08-24
KGP,
Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego MSWiA ogłosiło konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior", którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo seniorów, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia. 


 2018-08-24
Bytów,
Bytowscy policjanci uczestniczą w kolejnej edycji akcji „Stop pijanym kierowcom”, przeprowadzanej na terenie gminy Bytów, która trwa od 25 lipca 2018 r i potrwa do końca września br.


 2018-08-17
Bytów,
Z uwagi na sprzyjającą pogodę i częstsze używanie jednośladów policjanci zwiększą liczbę działań, których celem będzie zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach związanego z nieprawidłowymi zachowaniami motocyklistów.


 2018-08-10
Bytów,
Dzisiaj przed południem Komendant Powiatowy Policji w Bytowie insp. Andrzej Borzyszkowski spotkał się z Panem Kacprem. Mężczyzna wraz ze swoim kolegą pod koniec lipca ujęli nietrzeźwego kierowcę i powiadomili o zdarzeniu policjantów. Szef bytowskich stróżów prawa podziękował za ich wzorową postawę. Jak się okazało kierujący mazdą w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu.


 2018-08-10
Dąbrówka-Struszewo,
Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze pomiędzy Dąbrówką a Struszewem. Jak ustalili mundurowi kierujący motorowerem na zakręcie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. Niestety mężczyzna zginął na miejscu, pasażerka natomiast trafiła do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.


 2018-08-08
Udorpie,
Policjanci wyeliminowali z ruchu 27 – letniego kierowcę volkswagena, który był pod wpływem narkotyków. Dodatkowo w samochodzie, którym kierował śledczy znaleźli foliowe zawiniątka z marihuaną, jak się okazało należącą do 22 – letniego pasażera. W najbliższym czasie obaj mężczyźni zostaną przesłuchani, usłyszą zarzuty i za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-08-06
Bytów, Uliszkowice,
Ku przestrodze prezentujemy zdjęcia z wypadków, do których doszło w miniony weekend na drogach powiatu bytowskiego. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.Komenda Powiatowa Policji w Bytowie
ul. Styp-Rekowskiego 2; 77-100 Bytów
tel. (59) 822 8300
Kanał RSS  policji
© 2018 r.