Wiadomości

Drogowe podsumowanie weekendu, policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 25.05.2020

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do których doszło na drogach powiatu bytowskiego w minioną sobotę. Mundurowi pracowali także na miejscach niebezpiecznych kolizji. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że kierujący nie zachowali ostrożności i nie dostosowali prędkości do warunków drogowych m.in. opadów deszczu. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

W sobotę przed południem dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 20 w Wołczy Małej. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Pracujący na miejscy policjanci wstępnie ustalili, że kierujący ciężarowym dafem z naczepą jadąc w kierunku Miastka na zakręcie najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu, zjechał na przeciwny pas i naczepą uderzył w bok jadącej w przeciwnym kierunku skody.

W wyniku zdarzenia do szpitala przewieziony został kierujący oraz troje pasażerów skody, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci 32-letniemu kierowcy ciężarówki zatrzymali prawo jazdy.

Do kolejnego wypadku doszło przed godziną 17.00. na drodze wojewódzkiej nr 212 pomiędzy Rekowem a Udorpiem. Policjanci, którzy pracowali na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca chevroletem podczas wyprzedzania najprawdopodobniej nie zachowała szczególnej ostrożności, bocznie zderzyła się z peugeotem, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo.

Policjanci zabezpieczyli ślady zdarzenia, policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzna i szkice miejsc zdarzeń. Śledczy prowadzą postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności i przebiegu zdarzeń.

W sobotę dodatkowo miejsce miały dwie niebezpieczne kolizje. W okolicach Unichowa kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków drogowych zjechał na pobocze, gdzie auto przewróciło się na bok. Chwilę później kierujący seatem w okolicach Jezierza na drodze wojewódzkiej 209, na zakręcie poruszając się z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem wjechał do rowu i dachował. W obu zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Kierujący byli trzeźwi i za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze i rozwagę za kierownicą. Zbyt duża prędkość na mokrej nawierzchni prowadzi do niebezpiecznych zdarzeń. Intensywne opady deszczu powodują, że jezdnia jest śliska co wymaga od kierujących zwiększenia uwagi i zachowania większej ostrożności.

  • Samochód rozbity w wypadku.
  • Samochód rozbity w wypadku.
  • Policjant dokumentujący uszkodzenia samochodu.