Wiadomości

Dzielnicowy zatrzymał złodzieja, mężczyzna usłyszał już zarzuty

Data publikacji 13.05.2020

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 20-letniemu mieszkańcowi Bytowa. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież elektronarzędzi. 20-latka ze skradzionymi przedmiotami zatrzymał dzielnicowy. W ubiegłym tygodniu bytowianin usłyszał zarzuty dokonania kradzieży. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Pod koniec kwietnia wieczorem w Bytowie dzielnicowy pełniący służbę z żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej zauważył mężczyznę, który na widok radiowozu odrzucił trzymane w rękach przedmioty i zaczął uciekać. Policjant natychmiast ruszył w pościg i zatrzymał mężczyznę.

20-letni mieszkaniec Bytowa był bardzo zdenerwowany. Nie potrafił wyjaśnić dlaczego uciekał i skąd ma elektronarzędzia. Dzielnicowy 20-latka oraz porzucone przez niego przedmioty przewiózł do komendy. Wtedy też policjanci ustalili, że bytowianin ukradł strugarki do drewna, gwoździarkę i inne narzędzia z garażu, z pobliskiego osiedla. Przedmioty te były warte ponad 2 tys. złotych.

W ubiegłym tygodniu 20-latek został przesłuchany. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mu zarzutu kradzieży. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.