3 miesiące aresztu za napaść na policjantów - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Bytowie

Wiadomości

3 miesiące aresztu za napaść na policjantów

Data publikacji 13.05.2020

Policjanci zatrzymali „do wytrzeźwienia”, 26-letniego mieszkańca powiatu słupskiego, który zdemolował wyposażenie domku letniskowego. Po przewiezieniu do komendy zatrzymany stał się agresywny i zaatakował policjanta. 26-latek od razu został obezwładniony. Wczoraj sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec podejrzanego 3 miesiące aresztu. Za napaść na policjantów grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W niedzielę 10 maja br. około godziny 4.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który zdemolował domek letniskowy w okolicach Studzienic. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 26-letni mieszkaniec powiatu słupskiego uszkodził drzwi wejściowe do domku oraz jego wyposażenie m.in. lampę, stół i naczynia. Wstępnie straty zostały wycenione na prawie 1,5 tys. złotych. 26-latek został zatrzymany i przewieziony do bytowskiej komendy. Mężczyzna był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Podczas osadzania zatrzymanego w policyjnym areszcie, stał się on agresywny i rzucił się na policjanta. W trakcie szamotaniny wyrwał mundurowemu z kabury broń. Mężczyzna natychmiast został obezwładniony.

26-latek po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Śledczy przedstawili mu zarzuty zniszczenia mienia oraz naruszenia nietykalności cielesnej oraz napaści na policjantów. Wczoraj na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny areszt.

Za czynną napaść na policjanta grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego.