Alkohol i narkotyki przyczyniły się do wypadków - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Bytowie

Wiadomości

Alkohol i narkotyki przyczyniły się do wypadków

Data publikacji 14.10.2019

W miniony weekend bytowscy policjanci pracowali na miejscach wypadków i kolizji. Policjanci zabezpieczali ślady, prowadzili oględziny miejsc oraz rozbitych pojazdów. Jak się okazało w trzech przypadkach kierujący pojazdami byli pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W najbliższym czasie, po zebraniu niezbędnych materiałów śledczy przedstawią mężczyznom zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W niedzielę w nocy dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze Łubno – Barnowiec. Na miejsce skierowani zostali policjanci. Jak się okazało kierujący pojazdem najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i dachował. Po zdarzeniu mężczyzna poszedł do domu. Stamtąd też został zabrany do szpitala. Jak się okazało 19-latek w organizmie miał prawie 0,8 promila alkoholu. Okazało się także, że nie posiada prawa jazdy.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godziny 8.00 na drodze Bytów – Pomysk Wielki. 19-latek kierując audi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Wstępne testy wykazały, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków. Została mu pobrana krew do badań.

Również w niedzielę przed godziną 13.00 policjanci pracowali na miejscu wypadku w okolicach Bochowa. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem yamaha, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze, gdzie się przewrócił i uderzył w ogrodzenie posesji. Jak się okazało 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklami, a ponadto mężczyzna w organizmie miał prawie 0,8 promila alkoholu.

Policjanci wykonali oględziny miejsc zdarzeń oraz rozbitych pojazdów.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.