Wiadomości

Kolejne wypadki na drogach, policjanci przypominają o odpowiedzialności na drodze

Data publikacji 02.10.2019

Bytowscy policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach kontrolują prędkość, stan techniczny pojazdów, sprawdzają trzeźwość kierujących. Mundurowi prowadzą liczne akcje, spotykają się z dziećmi i młodzieżą i rozmawiają o bezpieczeństwie na drodze. Pomimo tych działań wciąż dochodzi do wypadków i kolizji. W ostatnich dniach na drogach powiatu bytowskiego doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność na drodze.

Policyjne statystyki wskazują, że jedną z głównych przyczyn wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Podobnie było wczoraj na drodze krajowej nr 21, gdzie kierująca fiatem najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości zjechała na przeciwny pas i zderzyła się z autobusem. kobieta z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala. W poniedziałek na drodze nr 20 w Przęsinie kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z audi. Cztery osoby zostały przewiezione do szpitala. Niebezpiecznie było także na Gołębiej Górze. Pomimo ograniczenia prędkości do 40 km/h i bardzo widocznego oznakowania niebezpiecznego zakrętu tzw. sierżantami, kierujący volkswagenem lekceważąc ostrzeżenia jechał zbyt szybko i zderzył się z dostawczym fiatem. Policjanci 18 – latkowi zatrzymali prawo jazdy 

Rozpoczęła się jesień. Mundurowi zwracają uwagę, że aura w tym czasie jest bardzo zmienna. Często pada ulewny deszcz, widoczność na drodze jest ograniczona, a jezdnia jest śliska, dlatego kierujący pojazdami powinni zmienić sposób jazdy, zachować ostrożność, m.in. dostosować prędkość do warunków drogowych, czy zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu.

Samochód zawsze musi być sprawny technicznie, ale właśnie teraz warto wykonać dodatkowy przegląd. Elementy pojazdu, które w znaczny sposób wpływają na bezpieczeństwo jazdy, i które należy sprawdzić to m.in. opony, światła i ich ustawienie, układ hamulcowy, zawieszenie, a także wycieraczki szyb.

Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku kierowcy, dlatego policjanci apelują o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Aby już dziś na drogach nie doszło do żadnego wypadku czy kolizji bezwzględnie i skrupulatnie przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Wspólnie zadbajmy o Nasze bezpieczeństwo.